18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fani są oburzeni

Skandal w TVP! Spytali o LGBT, kasują wyniki. Tłumaczą: to przez trolle

17.03.2019  12:44
TVP skasowało sondę na temat LGBT. Nie spodobał im się wynik?
TVP skasowało sondę na temat LGBT. Nie spodobał im się wynik? Fot: Mariusz Gaczynski/East News

Na Twitterze "Strefy Starcia" TVP pojawiła się sonda z pytaniami o LGBT. Szybko jednak zniknęła. W internecie wrze: "taka to wasza wolność słowa".

"Czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne?" - takie pytanie zadali internautom twórcy programu "Strefa starcia" TVP. Sonda pojawiła się na Twitterze, zebrała ponad 33 tysiące odpowiedzi i zniknęła. Dlaczego?

Oficjalną wersję podali producenci programu na Twitterze. Poinformowali, że mają niezbite dowody na kupowanie głosów i sfałszowanie wyników głosowania przez "farmy trolli", musieli się więc z sondy wycofać.

W związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów, czujemy się w obowiązku ostatnią sondę zamknąć. Szanujemy głosy WIDZÓW, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odzwierciedlał ICH punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolli - napisali.

Sonda TVP znika z Twittera. Internauci oburzeni

A jednak, fani programu nie dowierzają w tłumaczenia twórców? Dlaczego? Bo znane są wyniki sondy, zebrane na kilka minut przed jej wykasowaniem. Większość głosujących wskazała, że popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

Pod postem "Strefy Starcia" pojawiły się liczne, negatywne komentarze.

Po prostu przeszkadzało wam, że w sondzie zwyciężała normalność - pisze jeden z komentujących.

Tępa i prostacka manipulacja, tylko dlatego, że wyniki sondy były nie po myśli jej autorów - dodaje inny.

Niektórzy dopytują też, u kogo powinni domagać się zapłaty za kupienie ich głosów i czy jest to, tradycyjnie już, Soros. Inni żądają opublikowania dowodów na manipulację.

Niestety, "Strefa Starcia" jak na razie nie zamierza ich przedstawić.

Przeczytaj więcej
Komentarze