18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak nożownika w szpitalu. Zadał 30 ciosów pacjentowi, ranił pielęgniarkę

Redakcja
29.01.2019  11:10
świdnica atak nożownika w szpitalu
świdnica atak nożownika w szpitalu Fot: Google Maps

W szpitalu w Świdnicy doszło do ataku 84-letniego nożownika. To pacjent placówki, który z niewyjaśnionych przyczyn zaczął dźgać nożem innych kuracjuszy. Jeden z nich - 98-letni mężczyzna, doznał aż 30 ran kłutych. Poszkodowana jest też pielęgniarka.

Trzy osoby ranne, w tym jedna w ciężkim stanie - to bilans tragicznych wydarzeń, jakie rozegrały się w szpitalu Latawiec w Świdnicy. W poniedziałek, w czasie porannego obchodu, pielęgniarka z placówki natknęła się w jednej z sal na krwawą scenę - 84-letni mężczyzna trzymał w ręku nóż "kozik". Obok znajdowali się dwaj ranni mężczyźni.

Jednym z poszkodowanych jest 98-letni pacjent szpitala, któremu zadano 30 ciosów nożem. – Były to rany na brzuchu, na klatce piersiowej, na głowie, na dłoniach, na udzie - powiedział serwisowi marek Rusik z prokuratury Rejonowej w Świdnicy. - Drugi z poszkodowanych mężczyzn w wieku 85 lat posiadał rany głowy i podudzia – dodał.

Zanim sprawca został obezwładniony, zdążył jeszcze zaatakować pielęgniarkę - dwukrotnie uderzył kobietę metalową rurką w głowę.  

ZOBACZ:  Afera narkotykowa na poczcie w Warszawie! Pracownice najadły się LSD

Atak nożownika w szpitalu. 84-latka zbadają psychiatrzy

Wiadomo już, że wszystkie trzy ofiary nożownika przeżyły atak, jednak 98-letni mężczyzna znajduje się w stanie ciężkim. Sprawą 84-latka zajęła się prokuratura. Mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany - nadal przebywa w szpitalu. We wtorek planowane jest badanie psychiatryczne nożownika, które przeprowadza biegli lekarze psychiatrii i medycyny sądowej.

ZOBACZ TEŻ:  Atak nożem w centrum Warszawy. Policja publikuje WIDEO