18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

33 rannych, 1 zabity

Makabra na drodze. Ciężarówka wbiła się w autobus z dziećmi

Emilia Waszczuk
02.09.2019  14:55
Makabra na drodze. Ciężarówka wbiła się w autobus z dziećmi
Makabra na drodze. Ciężarówka wbiła się w autobus z dziećmi Fot: Facebook/Sądeckie Drogi

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek przed południem w Świniarsku, w powiecie nowosądeckim. Samochód ciężarowy uderzył w autobus przewożący dzieci.

Tragiczny początek roku szkolnego w Świniarsku. W poniedziałek, około godziny 10 rano, doszło do koszmarnego wypadku na drodze lokalnej między miejscowościami Podrzecze a Mała Wieś.

Samochód ciężarowy zderzył się tam z autobusem wiozącym dzieci z rozpoczęcia roku szkolnego. Już teraz wiadomo, że jedna osoba nie żyje, 33 są ranne, osiem z nich odniosło poważne obrażenia. Wśród poszkodowanych znaleźli się kierowca ciężarówki i pasażerowie autobusu, w tym dzieci w wieku 15-17 lat.

Winny kierowca ciężarówki?

W akcji ratunkowej uczestniczyło pięć karetek pogotowia, 15 zastępów straży pożarnej, 3 śmigłowce LPR i policja. Droga, na której doszło do wypadku, została całkowicie zablokowana.

Według wstępnych ustaleń policji, samochód ciężarowy z niewyjaśnionych jak na razie przyczyn zaczął nagle hamować i zjechał na przeciwległy pas. Wtedy zderzył się z autobusem.

W szpitalu w Nowym Sączu uruchomiono zbiórkę krwi dla poszkodowanych. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu  otworzyło specjalną infolinię dla rodzin osób poszkodowanych - podaje "Dobry Tygodnik Nowosądecki".

Informacje o osobach rannych można zdobyć pod numerami 18 414 27 20 i 414 27 21.

Przeczytaj więcej
Komentarze