18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świńska grypa atakuje w Polsce. To początek epidemii?

Redakcja
05.02.2019  12:08
Bielsko-Biała. Świńska grypa (wirus AH1N1) w Polsce - Kolejne przypadki zachorowań (Szpital wojewódzki w Bielsku-Białej). Przyjęcia wstrzymane, zakaz odwiedzin
Bielsko-Biała. Świńska grypa (wirus AH1N1) w Polsce - Kolejne przypadki zachorowań (Szpital wojewódzki w Bielsku-Białej). Przyjęcia wstrzymane, zakaz odwiedzin Fot: Pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Świńska grypa atakuje – będzie epidemia w Polsce? Odnotowano kolejne przypadki zachorowań w polskich szpitalach.

Jak podaje bielskobiala.naszemiasto.pl, nowe zachorowania na świńską grypę odnotowano w Beskidzkim Centrum Onkologii-Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej. Na oddziałach kardiologii i kardioonkologii oraz chorób wewnętrznych obowiązuje zakaz odwiedzin.

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na infekcje grypowe, w tym grypę AH1N1, z dniem 29 stycznia 2019 r. wprowadzam zakaz odwiedzin pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii,a w pozostałych Oddziałach tut. Szpitala ograniczenie odwiedzin do 1 osoby odwiedzającej u pacjenta, w godzinach 16:00 – 18:00 0 ogłosił dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Ryszard Batycki.

Szpital wojewódzki w Bielsku-Białej informuje o „sytuacji epidemielogicznej”. Wstrzymano nawet planowe przyjęcia do Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii.

„Dziennik Zachodni” podaje, że mowa jest o 16 przypadkach. 3 pacjentów zmarło, ale zgony nie były bezpośrednio spowodowane świńską grypą. Zmarli z powodu powikłań związanych z grypą i osłabienia organizmu.

Według ścisłej definicji "świńska grypa" oznacza zachorowania na grypę wśród trzody chlewnej. Potocznie używamy tego określenia na wirusa pochodzącego od świń, który zawiera w sobie także wirusa grypy ptaków i wirusa grypy ludzkiej - powiedział pediatra wakcynolog Paweł Grzesiowski. (youtube.com/Briluk)

ZOBACZ TEŻ: Superbakteria w Polsce i setki zakażonych. Lekarstwo nie istnieje

Świńska grypa - informacje:

Czytaj także