18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groźny wirus zbiera żniwo w Polsce. Kwarantanna w szpitalach. Nie żyje 15 osób

Redakcja
18.02.2019  15:43
świńska grypa zabija
świńska grypa zabija Fot: Vladimir Umikashvili/SPUTNIK Russia/East News

Kolejne szpitale są zamykane dla odwiedzających, a oddziały odizolowywane od reszty placówki. Pod opiekę lekarzy trafia też coraz więcej chorych, a specjaliści alarmują: najgorsze dopiero przed nami, zachorowań będzie więcej.

Groźna może być już sama grypa, a co dopiero mutacja wirusa, na którą nie ma jeszcze odpowiedniego, w stu procentach skutecznego lekarstwa. W tym roku Polska już po raz kolejny mierzy się z wirusem AH1N1 czyli tak zwaną "świńską grypą".

Pierwszy śmiertelny przypadek odnotowano w Polsce niespełna 2 tygodnie temu, w szpitalu we Wrocławiu. Od tej pory zmarło już 14 kolejnych osób!

To jednak nie koniec, bo ofiar może być więcej. Wybrane szpitale zamykają się dla odwiedzających i nie przyjmują chorych na część oddziałów, w obawie przed kolejnymi zarażeniami. Pod opiekę lekarzy specjalistów trafiają nowi chorzy, a zimowo-wiosenne przesilenie może sprawić, że choroba będzie rozprzestrzeniać się jeszcze szybciej i zaatakuje ze zdwojoną mocą.

Ogniska świńskiej grypy odnotowano już na Dolnym Śląsku - w Lubaniu, Wrocławiu i Kłodzku - a także w Bydgoszczy, Bielsku-Białej i Olsztynie.

Czytaj także