18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mama pęka z dumy

Tak karierę w kościele robi syn Szydło. Ksiądz Tymoteusz "awansował"

09.07.2019  14:38
Syn Beaty Szydło awansował
Syn Beaty Szydło awansował Fot: ŁUKASZ GAGULSKI/East News

Jedyny syn Beaty Szydło - Tymoteusz - dwa lata temu przyjął święcenia kapłańskie. Właśnie przeniesiono go na nową parafię, gdzie dostąpił wyjątkowego zaszczytu.

Jak się robi karierę w kościele? Niektórzy księża na awanse muszą czekać latami, inni dostają je niemal od ręki.

Syn byłej premier, dziś europosłanki Beaty Szydło, w czerwcu pożegnał się ze swoją pierwsza parafią i trafił do nowej, większej. W Oświęcimiu szybko okazało się, że może liczyć na specjalne względy.

Ksiądz Szydło i "awans" od ręki

Pan ksiądz Tymoteusz został dostrzeżony przez przełożonych, którzy nagrodzili jego dwuletnią zaledwie karierę za ołtarzem wyjątkowym przywilejem. Od września będzie celebrował msze trydenckie - w Starożytnym Rycie Rzymskim. W kościele katolickim to naprawdę duże wyróżnienie. Myślicie, że mu się to po prostu należało?

Z wielką radością informujemy, że Msza Święta w Starożytnym Rycie Rzymskim znalazła swoje stałe miejsce w Oświęcimiu – napisano na stronie parafii. - Jednym z zadań duszpasterskich ks. Tymoteusza będzie posługa wiernym przywiązanym do starszych form liturgicznych.

Msze odprawiane przez Tymoteusza będą w łacinie, w tak zwanym "starym porządku". Ksiądz będzie stał twarzą do ołtarza, a plecami do wiernych. I tak raz w miesiącu i w święta.

Jak podaje wp.pl, parafia pochwaliła się, że "nabyła" o księdza Szydło i teraz będą odprawiać msze trydenckie. Chcąc chyba skorzystać na znanym nazwisku, poprosili o datki - trzeba przecież kupić nowe materiały liturgiczne. Po nagłośnieniu sprawy, wpis z ich strony internetowej w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął.

Czytaj także
Przeczytaj więcej