18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak na Jana Pawła II: "Dla nas nie jest święty, krył pedofilów"

Redakcja
11.12.2018  10:42
Jan Paweł II "Ukrywałem pedofilów"
Jan Paweł II "Ukrywałem pedofilów" Fot: PxHere

Aktywiści z kilku największych polskich miast zorganizowali akcję, w której przybrali pomniki Jana Pawła II szarfami z napisem "Kryłem pedofilów". To protest przeciw ukrywaniu pedofilii w kościele.

"Kryłem pedofilów" - szarfy z takim napisem zawisły w niedzielę na pomnikach papieża Jana Pawła II między innymi w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Do zorganizowania akcji przyznali się aktywiści z Wrocławskiej Grupy Nieznanych, którzy zdjęcia monumentów opublikowali na Facebooku.

Kto widzi, wie o zbrodni i milczy jest współwinny. Kto mając władzę korzysta z niej by tuszować i zamiatać pod dywan ohydę jaka przez lata miała miejsce w Kościele Katolickim jest współwinny - napisali w poście. - Jan Paweł II nie jest dla nas świętym, przez lata krył pedofilów! Nie będziemy dłużej tolerować ukrywania pedofilii w kościele i stawiania pomników zbrodniarzom!

Do jednego z działaczy organizacji dotarli dziennikarze "Wirtualnej Polski". Mężczyzna zauważył, że w czasie swojego pontyfikatu papież Polak dał księżom ciche przyzwolenie na zbrodnie wobec dzieci tuszując skandale seksualne w Kościele.

Po sprawie ks. Henryka Jankowskiego jest jasne, że problem zaczął się dawno temu. Powszechną praktyką w Polsce było przenoszenie podejrzanych księży do innych parafii, przy jednoczesnym zapewnieniu im bezkarności - powiedział aktywista.

Oskarżenia aktywistów z Wrocławia są nawiązaniem do licznych artykułów sprzed kilku lat, w których dziennikarze z całego świata oskarżali papieża Polaka o ukrywanie pedofilii i brak przeciwdziałania nadużyciom seksualnym księży.

Członkowie grupy zapowiadają, że nie poprzestaną na jednorazowym wywieszeniu transparentów na pomnikach. Akcje chcą w najbliższym czasie rozszerzyć na kolejne miasta i pomniki Jana Pawła II.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze