18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zatrzymano szefa ochrony WOŚP w Gdańsku. "Wprowadził policję w błąd"

Redakcja
21.01.2019  10:32
Finał WOŚP w Gdańsku i zabójstwo prezydenta Gdańska. Nożownik Stefan W. zabił prezydenta Adamowicza. Kto ochraniał imprez?Nowe fakty i informacje w sprawie
Finał WOŚP w Gdańsku i zabójstwo prezydenta Gdańska. Nożownik Stefan W. zabił prezydenta Adamowicza. Kto ochraniał imprez?Nowe fakty i informacje w sprawie Fot: East News/KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Atak nożownika na WOŚP w Gdańsku i śmierć prezydenta Pawła Adamowicza. Jak Stefan W. dostał się na scenę? Podawano informację, że miał uprawniająca do tego plakietkę „Media". Teraz okazuje się, że mogła to być nieprawda.

Szef ochrony WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku został zatrzymany. Jak podaje prokuratura, wprowadził policji w błąd w sprawie wspomnianej plakietki. Jak informuje radiozet.pl, prowadzone jest postępowanie mające wyjaśnić nieprawidłowości organizacji finału WOŚP w Gdańsku.

ZOBACZ TEŻ: Zabójca Adamowicza uniknie więzienia? Śledztwo może zostać umorzone

13 stycznia Onet.pl podał informację, że nożownik, który zaatakował Pawła Adamowicza, posługiwał się plakietką "media". Miał to potwierdzić Rzecznik KGP Mariusz Ciarka, a rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk podała, że zabezpieczono taką plakietkę na miejscu zdarzenia.

Już wcześniej okazało się, że WOŚP w Gdańsku nie był imprezą masową i celowo obniżono wymogi bezpieczeństwa. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku był organizowany na zasadzie "wykorzystywania drogi w sposób szczególny".

Takie przepisy nie wymuszają na organizatorze między innymi wyznaczenia kierownika do spraw bezpieczeństwa, wyznaczenia i oznakowania terenu imprezy masowej, wyznaczenia stanowiska dowodzenia i ustalenia sposobu łączności ze służbami czy też przygotowania odpowiedniej ilości służb informacyjnych i porządkowych we właściwych proporcjach i odpowiednim przeszkoleniem  - powiedział ekspert do spraw bezpieczeństwa Marcin Samsel. ( tvn24.pl) 

ZOBACZ TEŻ: Policja wiedziała, że nożownik jest niebezpieczny. Wypuszczono go na wolność

Przeczytaj więcej
Komentarze