18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal

Szefowie NFZ pląsają w sombrerach. Tak balują za publiczne pieniądze [WIDEO]

Redakcja
07.03.2019  10:32
szefowie nfz tańczą w sombrerach
szefowie nfz tańczą w sombrerach Fot: Twitter

Kolejki do lekarzy rosną, a dyrektorzy NFZ balują. W lutym bawili się w jednym z krakowskich hoteli. Do tańca przygrywało im meksykańskie trio, a zabawę umilał wysokoprocentowy "duch puszczy" czyli podlaski bimber.

Jak się bawią szefowie NFZ? Szampańsko! I za nasze... Z publicznych pieniędzy (bo to właśnie podatnicy opłacają Narodowy Fundusz Zdrowia) cyklicznie spotykają się na "delegacjach", na których omawiają najważniejsze zagadnienia w dziedzinie publicznej służby zdrowia, a w wolnym czasie oddają się rozrywkom.

Szefowie NFZ i meksykańska fiesta

Jak donosi czwartkowy "Fakt", ostatni taki zjazd odbył się w lutym w Krakowie, a nocleg w hotelu Aparthotel Vanilia dla jednej osoby kosztował NFZ 179 złotych. Nie wiadomo jednak, ile kosztowały dodatkowe atrakcje.

Biuro Komunikacji Społecznej NFZ zapewnia przy tym, że czas wolny goście organizują sobie sami. Jak jednak wytłumaczyć suto zastawione stoły, lejącą się strumieniami wódkę i podlaski bimber "duch puszczy" oraz kapelę i sombrera? Tego NFZ nie komentuje.

Biuro podaje za to, czym szefowie NFZ zajmowali się w czasie pracy. Mieli omawiać takie zagadnienia jak "sprawy finansowe, w tym łączny wynik finansowy poszczególnych oddziałów za 2018 rok" i "funkcjonowanie infolinii". Ustalono także  "wskaźniki do procesów" - czytamy w Fakcie.

Do internetu trafiły jednak nie nagrania z narad, a z fiesty. A w nich ubrani w sombrera i poncza ważni ludzie NFZ-u. Na parkiecie, w takt muzyki, zachęcani przez wodzireja podrygiwali: naczelnik śląskiego oddziału NFZ Marek Augustyn, szef oddziału dolnośląskiego Andrzej Oćwieja i szef oddziału podlaskiego Maciej Olesiński.

Przeczytaj więcej
Komentarze