18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szczyt głupoty

Mimo zakazu wchodzą na Giewont. Zniszczyli krzyż

Wojciech Kozicki
26.08.2019  08:23
Krzyż na Giewoncie zniszczony - turyści ignorują zakaz i wchodzą na szlak
Krzyż na Giewoncie zniszczony - turyści ignorują zakaz i wchodzą na szlak Fot: Pawel Murzyn/East News

Burza w Tatrach i tragedia na Giewoncie dla niektórych to za mało, by wyciągnąć wnioski. Chociaż pioruny zabiły kilka osób, a szlak na Giewont nadal jest zamknięty, turyści już wdrapują się na górę, by zobaczyć krzyż z bliska.

Burza na Giewoncie, która zabiła 4 osoby, powinna być ostrzeżeniem dla turystów, ale niektórych niczego to nie nauczyło. I tak ryzykują życie. Ścieżka na Giewont (od przełęczy Kondrackiej Wyżnej na kopułę Giewontu ) została zamknięta przez Tatrzański Park Narodowy, ale turyści ignorują zakaz wejścia na szczyt.

Szlak turystyczny z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont jest nieczynny do odwołania! Przebywanie w tym miejscu jest niebezpieczne - ostrzega TPN.

Informacje o zamknięciu szlaku są widoczne już u wylotu Doliny Strążyskiej i Kuźnic, skąd prowadzą popularne szlaki na Giewont. Łańcuchy zostały uszkodzone, wiele kamieni może być obluzowanych. Turystów to jednak nie odstrasza.

Chcemy zobaczyć krzyż – powiedzieli turyści w rozmowie z „Tygodnikiem Podhalańskim”.

Przypominamy, że w pierwszą noc po tragedii na Giewoncie już znalazły się osoby, które postanowiły wejść na szczyt. W kilka godzin po burzy pomazali krzyż stojący na Giewoncie. W internecie można znaleźć też relacje osób, które widziały turystów wchodzących na szczyty pomimo złych warunków pogodowych.

Najwyraźniej szczyt głupoty nie został jeszcze zdobyty...

Krzyż na Giewoncie - porażająca głupota turystów
Krzyż na Giewoncie - porażająca głupota turystów Fot: Instagram
Przeczytaj więcej
Komentarze