18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

groza w Toruniu

Bomba pod Radiem Maryja, śmierć dla Rydzyka. Duchowny w niebezpieczeństwie

03.06.2019  13:41
Grożą Rydzykowi śmiercią. Sprawa trafiła do Ziobry
Grożą Rydzykowi śmiercią. Sprawa trafiła do Ziobry Fot: Bartosz KRUPA/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk i jego największe inwestycje są zagrożone. W kierunku redemptorysty i Radia Maryja posypały się groźby.

Po premierze filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" ojciec Tadeusz Rydzyk oznajmił, że kościół atakowany jest "maczugą pedofilii", a jedna z jego fundacji ogłosiła, że problem pedofilii w kościele nie istnieje.

Po tekstach na ten temat, w kierunku redemptorysty z Torunia posypały się gorzkie komentarze. Zrobiło się też bardzo nieprzyjemnie. Pod jednym z artykułów o jego fundacji i książce "Pedofilią w Kościół", opublikowanym w serwisie Wirtualna Polska, pojawiły się bowiem groźby.

Groźby śmierci dla Rydzyka

Jak podaje serwis radiomaryja.pl, Tadeuszowi Rydzykowi wielokrotnie grożono śmiercią. Pojawiły się też ostrzeżenia przed podłożeniem bomby pod budynkami Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Sprawą postanowił zająć się Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą, który składa zawiadomienie w tej sprawie do organów ścigania. Nie idą z tym jednak na policję, a wprost do... Prokuratora Generalnego, czyli ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry.

Jeden z internautów wyraźnie zastrasza, że on będzie podkładał bomby pod Radio Maryja, Telewizję Trwam i wszystko, co stworzył o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Stawiamy zarzut nie tylko internautom, którzy nawołują do zbrodni, ale również portalowi Wirtualna Polska, dlatego że te komentarze ukazały się pod jej artykułem. Wirtualna Polska nie powinna puszczać takich komentarzy w eter - informuje szef Komitetu, Ryszard Nowak. 
Czytaj także