18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tadeusz Rydzyk wyjaśnia, z kim nie tworzyć związków: "Taki ślub to tragedia!"

Redakcja
12.12.2018  10:24
Tadeusz Rydzyk ostrzega przed małżeństwami mieszanymi
Tadeusz Rydzyk ostrzega przed małżeństwami mieszanymi Fot: EASTNEWS/MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

Ojciec Tadeusz Rydzyk ostrzega słuchaczy "Radio Maryja" przed zawieraniem "małżeństw mieszanych". Jako czynnik ryzyka podał też religię i zdrowie psychiczne partnera.

O tym, z kim powinniśmy (a z kim nie) wchodzić w związki i zawierać małżeństwa, rozprawiali w audycji "Porady psychologa i pedagoga" na antenie "Radio Maryja" Tadeusz Rydzyk i profesor Tomasz Biernat.

Mężczyźni przekonywali słuchaczy, że jedyna słuszna opcja, to małżeństwa czystej krwi polskiej, bo wchodzenie w związek z obcokrajowcem może doprowadzić do tragedii. Co więcej, liczy się nie tylko narodowość, ale też kultura, język i religia.

ZOBACZ TEŻ: Radio Maryja uczy: „Jak być dobrą żoną w sypialni?”

Przyszli małżonkowie przed podjęciem decyzji o ślubie powinni kierować się przede wszystkim rozumem - zapewniał redemptorysta. Jego zdaniem trzeba dokładnie przeanalizować, kogo wybieramy sobie do wspólnego życia.

Do małżeństwa trzeba mieć jeszcze rozum, nie tylko emocje i hormony - powiedział na antenie, Później wspomniał także o dokładnym "sprawdzeniu" partnera. - To trzeba zbadać jaka rodzina, problem chorób różnych, nie daj Boże choroby psychiczne, odchylenia osobowości, to wszystko razem - mówił.

W rozmowie duchownego z ekspertem padły między innymi słowa o wiązaniu się z przedstawicielami innych kultur. Szczególnie podatne i narażone na niebezpieczeństwo są tu jego zdaniem kobiety. Najgorszą opcją wyboru - mężczyźni z krajów muzułmańskich.

Ja np. patrzę, jak Polki zobaczą, spodoba im się taki jakiś mężczyzna, bo ciemniejsza cera i tego... i z tym Arabem i później jest "idź do haremu, jedź tam". No tak jest, to są dramaty  - rzucił w trakcie audycji.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze