18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

popłynął

Chore wizje Rydzyka: Chcą zniszczyć Kościół jak Hitler, on mordował księży

25.06.2019  10:30
Tadeusz Rydzyk mówi w TVP o mordowaniu księży
Tadeusz Rydzyk mówi w TVP o mordowaniu księży Fot: Karol Porwich/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk powiedział, co myśli o pogłębiającej się krytyce Kościoła Katolickiego. Stwierdził, że gdzieś już to widział. Historia zna przypadki mordowania księży, teraz może się to powtórzyć.

Kościół Katolicki w Polsce coraz mniej wspólnego ma z wiarą i mierzy się z coraz większymi problemami. Pedofilia, ukrywanie przestępców, pogoń nie za Bogiem, a za pieniądzem, stawanie ramię w ramię z politykami - wszystko to sprawia, że coraz więcej osób przestaje uczestniczyć we mszach i deklaruje się jako niewierzące.

Rydzyk straszy diabłem i rewolucją kulturową

Podobno-ojciec Tadeusz Rydzyk (tak się dziwnie składa, że podaje się za duchownego, ale nikt nie wie, kto go wyświęcił) wie, kogo winić za problemy Kościoła. I zdziwicie się, nie chodzi mu o "lewactwo". Głównym podejrzanym jest szatan.

To jest nienawiść. Szatan nienawidzi Matki Najświętszej i tych, którzy ją kochają. To jest uderzenie w naszą tożsamość narodową

- powiedział o "profanacji" wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w programie TVP "Warto Rozmawiać".

Jak działa diabeł? Przedziera się do ludzkich umysłów pod przykrywką rewolucji kulturowej, która zdaniem Rydzyka, zgubi Europę.

Ta rewolucja kulturowa idzie przez szkoły, uniwersytety, parlamenty. Zatrute umysły, zatrute serca. Diabeł tak działa. Ta rewolucja kulturowa, to jest diabelskie - powiedział.

Rydzyk o ataku na Kościół i mordowaniu księży

Prowadzący "Warto Rozmawiać" Jan Pospieszalski podpytał ojca Rydzyka o to, co myśli o pedofilii w Kościele. Redemptorysta mówił ostatnio, że to problem marginalny, a chodzi tak naprawdę o zniszczenie kościoła: wyciągnięto maczugę pedofilii - grzmiał wtedy.

Zdaje się, że słowo maczuga bardzo mu się w tym kontekście spodobało, bo w TVP po raz kolejny użył tego samego porównania.

Sprawy trzeba nazywać po imieniu i jeśli gdzieś takie sprawy były, to trzeba absolutnie z korzeniami wyrwać i nie można tego usprawiedliwiać. Tylko to jest znalezienie maczugi, bicie w Kościół. Była już maczuga antysemityzmu, maczuga nacjonalizmu, a teraz Kościół. Chodzi o zniszczenie Kościoła. Kościół im przeszkadza. To jest walka z Kościołem, z duchowieństwem- powiedział.

Rydzyk jest pewien, że pedofilia księży to sztuczny, na siłę znaleziony problem, tylko po to, by Kościół zniszczyć. A on wie doskonale, że byli już tacy, którzy próbowali robić to samo. Kto? Między innymi Stalin i Hitler.

Kto walczył z Kościołem? Socjalizm nazistowski i socjalizm marksistowski. Za czasów Stalina wymordowano 200 tys. duchownych. Za czasów Hitlera, tylko w diecezji pelplińskiej, o ile dobrze pamiętam jedną trzecią księży. Komunizm to samo zrobił, ile księży zostało zamordowanych w kazamatach ubeckich - dopytywał w TVP Rydzyk.

Duchowny jest jednak, mimo wszystko, optymistą. Wierzy, że Polska i Polacy uchronią się od zagłady. Mimo że szatan przejmuje nawet media.

Ta rewolucja idzie również przez media. Zagarnęli też media, również w Polsce. Ale idzie wiosna. Słuchajmy Ducha Świętego. Dziękuję panu Bogu, bo w Polsce jest bardzo dobrze, a będzie lepiej. Pan Jezus żyje. Cywilizacje bez Boga upadają. To jest samozagłada - powiedział.

Przeczytaj więcej
Komentarze