18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nad Bałtykiem nie jest kolorowo

Tak oszukują turystów nad polskim morzem. Strzeżcie się

31.07.2019  11:02
Tak oszukują turystów nad polskim morzem. Strzeżcie się
Tak oszukują turystów nad polskim morzem. Strzeżcie się Fot: PxHere

Ma być wygodnie i tanio, a na miejscu okazuje się, że... wynajęte przez nas lokum nawet nie istnieje. Tak oszukują wczasowiczów nad polskim morzem. 

Chociaż wczasy mają być dla człowieka chwilą wytchnienia, to często stają się źródłem nerwów i frustracji. Nad Bałtykiem nie raz i nie dwa wczasowicze są oszukiwani. Nie tylko zdziera się od nich grube pieniądze za jedzenie, ale również naciąga na totalnie bezzasadne wydatki. 

Wyobraźcie sobie taką sytuację - znajdujecie w internecie piękny ośrodek, mieszkanie lub sympatyczną kwaterę prywatną. Przelewacie pieniądze i radośnie jedziecie w stronę wymarzonych wakacji. Na miejscu okazuje się jednak, że lokum... nie istnieje. 

Tak oszukuje się wczasowiczów

Policjanci co roku otrzymują mnóstwo zgłoszeń od wczasowiczów nabranych na fałszywe oferty wynajmu miejsca noclegowego w nadmorskich miejscowościach. 

W tym sezonie mieliśmy już 10 takich zgłoszeń. Dotyczą mieszkań, które nawet nie istnieją albo ich prawdziwi właściciele nie mają pojęcia o tym, że zostały wynajęte. Sytuacja powtarza się co roku, jednak w tym sezonie zgłoszeń mamy mniej. W poprzednich latach powstawały nawet specjalne strony internetowe. Teraz oszuści korzystają najczęściej z istniejących już portali ogłoszeniowych - mówił dla Onetu Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji. 

Jak się ochronić? Przede wszystkim być czujnym i zwracać uwagę na to, w jaki sposób kontaktuje się z nami osoba po drugiej stronie. Warto również gromadzić dowody, które potem mogą pomóc policji - konkretnie zachowywać należy potwierdzenia przelewów i całą korespondencję.

Warto też dokładnie sprawdzić kwaterę, którą chcemy wynająć. To, czy istnieje dany adres możemy ustalić za pomocą dostępnych w internecie map. Pamiętajmy też, że na stronie urzędu miasta znajduje się lista zaufanych pensjonatów i osób oferujących noclegi - dodaje Kwaśnik.

Nie dajcie się nabrać. Szkoda byłoby spędzić nad Bałtykiem chwile w skrajnej frustracji. 

Przeczytaj więcej
Komentarze