18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

piękny gest

Pożegnali zamordowanego Dawidka. Łzy same cisną się do oczu

28.07.2019  13:24
Pożegnali zamordowanego Dawidka. Łzy same cisną się do oczu
Pożegnali zamordowanego Dawidka. Łzy same cisną się do oczu Fot: Facebook/Policja

Dawid Żukowski zaginął i zginął tragicznie 11 lipca. Przez 10 dni trwały poszukiwania chłopczyka, niestety, w sobotę 21 lipca odnaleziono jego zwłoki.

W ostatnim tygodniu w Grodzisku Mazowieckim odprawiona została msza święta ku pamięci zamordowanego 5-latka. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się pogrzeb chłopca. Tymczasem w sobotę w różnych miejscach Polski, Dawida Żukowskiego żegnano w inny, symboliczny sposób.

Zobacz także

Baloniki dla "Aniołka"

Przepiękny, prosty gest - wypuszczenie białych baloników ku niebu - miał oddać cześć i pamięć brutalnie zamordowanemu chłopcu. Zdobyli się na niego między innymi mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego - miasta, w którym Dawid mieszkał z rodzicami. Ludzie zebrali się w Parku Skarbków o godzinie 16.00.

Ku niebu w sobotę poleciały nie tylko białe, ale też czerwone i niebieskie baloniki. Jedną z ulubionych postaci bajkowych Dawidka był Zygzak McQueen z filmu Auta. Czerwony i niebieski to jego kolory, więc część baloników przybrało właśnie te barwy.

Cześć Dawidkowi oddano między innymi w Kozienicach i Werbkowicach - podaje se.pl.

Zobacz także