18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie dajcie się na to złapać

Takiej ryby NIGDY nie jedzcie nad morzem. Kucharz ostrzega

Malwina Kossela
08.08.2019  12:16
Takiej ryby NIGDY nie jedzcie nad morzem. Kucharz ostrzega
Takiej ryby NIGDY nie jedzcie nad morzem. Kucharz ostrzega Fot: MARCIN RUTKIEWICZ/REPORTER

Kucharz zdradził, jakiego produktu nigdy nie powinniśmy jeść nad morzem. Nie dajcie się skusić niskiej cenie - omijajcie go z daleka. 

Wyobraźcie sobie taką scenę - jesteście nad morzem, zrelaksowani wpatrujecie się w fale i nagle macie ochotę na rybkę. Chęć na morski przysmak przechodzi Wam, kiedy widzicie cenę w restauracji. Wtedy nagle zauważacie, że o połowę taniej możecie kupić pulpeciki rybne!

Nigdy nie jedzcie tego nad morzem!

Wydaje się to świetnym pomysłem - pulpeciki nie będą miały ości, a w tych apetycznych kuleczkach smażonych w głębokim tłuszczu w końcu również jest ryba. Pomysł zdaje się być genialnym rozwiązaniem problemu zbyt drogiego posiłku. Wszystko fajnie, tylko jest jeden problem.

Pod żadnym pozorem nie powinniście jeść rybnych kulek! Ostrzega przed tym kucharz, który doskonale wie, jak ten tani produkt powstaje. Nie polecamy czytać tego przy śniadaniu. 

Rada jest jedna i prosta: nie jedzcie tego. Tak jak nie powinno się patrzeć, jak i z czego robi się pasztet, tak i lepiej nie pytać o kulki rybne - uprzedza kucharz, który dokładnie zna proces przygotowania tej "potrawy". 

Dalszy opis jest zdecydowanie przerażający. 

Nie wyrzucamy resztek z talerzy. Wszystko co zostanie: kawałki ryb, skóry, ziemniaki i frytki, no może z wyjątkiem surówek - mielimy i formujemy w pulpeciki, czyli nasze kulki rybne. Odgrzewamy to potem, albo smażymy i znowu danie wjeżdża do menu. To po prostu jedzenie z odzysku - wyjaśnia.

Na pewno nikt nie ma ochoty na resztki... Niższa cena nie powinna tu decydować. 

Czytaj także