18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tatry w remoncie

Droga do Morskiego Oka zamknięta. Szlak rozkopany

Wojciech Kozicki
11.09.2023  10:07
Tatry. Morskie Oko i szlak Palenicy Białczańskiej zamknięte. Droga do Morskiego Oka nieczynna
Tatry. Morskie Oko i szlak Palenicy Białczańskiej zamknięte. Droga do Morskiego Oka nieczynna Fot: Grzegorz Ksel/REPORTER/East News

Morskie Oko niedostępne. Droga do Morskiego Oka, czyli najpopularniejszy szlak w Tatrach, zostanie zamknięta. Remont drogi do Morskiego Oka z Palenicy Białczańskiej rozpocznie się jeszcze we wrześniu. Jak dojść do schroniska nad Morskim Okiem i do doliny Pięciu Stawów?

Jeśli wymieniamy najpopularniejsze szlaki w Tatrach, to jest to bez wątpienia droga do Morskiego Oka. Morskie Oko z Palenicy Białczańskiej będzie jednak niedostępne w drugiej połowie września (dokładna data nieznana, zależna od pogody w górach). TPN zamknie drogę zarówno dla pieszych i samochodów. Szlak zamknięty będzie od Wodogrzmotów Mickiewicza.

Droga do Morskiego Oka zamknięta. Utrudnienia w Tatrach

Zamknięcie szlaku związane jest z remontem i wymianą asfaltu. Prace potrwają około tydzień. Nowa nakładka asfaltowa pojawi się na odcinku ok. 1 kilometra od Polany Włosienica w dół. Utrudnienia w Tatrach idą pełną parą, bo jednocześnie od 12 września rozpoczną się prace na szlakach w rejonie Koziej Przełęczy w Tatrach Wysokich.

Chińczyk w Tatrach. Szukał Morskiego Oka na Orlej Perci

Jak podaje Gazeta Krakowska, nowy asfalt na drodze do Morskiego Oka będzie układała zewnętrzna firma na zlecenie starostwa tatrzańskiego, które zarządza drogą na odcinku od Palenicy Białczańskiej do Włosienicy. Piotr Bąk, starosta tatrzański, wyjaśnił, że pieniądze na remont drogi pozyskano z rządowych środków.

Jak dojść do schroniska nad Morskim Okiem?

Turyści będą mogli dojść z Palenicy Białczańskiej do szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka będzie można dojść jedynie od strony Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką i przez Szpiglasową Przełęcz – mówi Magda Zwijacz-Kozica z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Maria Łapińska, szefowa schroniska nad Morskim Okiem uspokaja, że w czasie remontu schronisko cały czas będzie czynne.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje