18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmierć pod Giewontem

Tragedia w Tatrach. "Akcja TOPR, zwłoki"

Wojciech Kozicki
27.10.2023  14:49
Śmierć w Tatrach. Polsat News: Szlak na Giewont i śmierć turysty
Śmierć w Tatrach. Polsat News: Szlak na Giewont i śmierć turysty Fot: Piotr Korczak/REPORTER/East News

Tatry. Śmiertelny wypadek w górach. Doszło do tragedii pod Giewontem, podano nowe informacje. Tożsamość mężczyzny nie jest jeszcze znana.

Tatry i kolejny śmiertelny wypadek na szlaku na Giewont. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili zgon mężczyzny, który spadł w przepaść w stronę Doliny Strążyskiej. Prawdopodobnie spadł wchodząc na Giewont. Znaleziono go pod północną ścianą Giewontu.

Śmierć w górach. TOPR znalazł zwłoki pod Giewontem

Rmf24.pl informuje, że na Giewoncie odnaleziono plecak wraz z zawartością. Turystki poinformowały TOPR i rozpoczęto nocne poszukiwania. Odnaleziono zwłoki turysty, które zostały przetransportowane przez TOPR do Zakopanego. W akcji sprowadzania ciała brało udział 25 ratowników oraz załoga śmigłowca ratunkowego.

Jeszcze w czwartek wieczorem na Giewont wyruszyła ekipa ratowników, która ujawniła ciało mężczyzny. Z uwagi na zapadające ciemności akcję transportu ciała odłożono na godziny poranne. Mężczyzna spadł bowiem w stromą i trudno dostępną przepaść na północnej ścianie Giewontu w stronę Doliny Strążyskiej

- informuje Polsat News.

TOPR i TPN ostrzegają i apelują o ostrożność. Pogoda w górach nie sprzyja wędrówkom. W wyższych partiach gór jest ślisko, zwłaszcza w godzinach porannych

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje