18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy to już przesada?

Tęczowa Matka Boska z bananem. "Szach mat Gliński"

29.04.2019  21:49
Matka Boska Częstochowska z bananem i tęczową aureolą - sprawą ma zająć się prokuratura
Matka Boska Częstochowska z bananem i tęczową aureolą - sprawą ma zająć się prokuratura Fot: Twitter

Zapowiada się kolejny religijny skandal w Polsce. Matka Boska Częstochowska znów padła ofiarą nieznanego grafika. Tym razem może się to dla niego źle skończyć, bo sprawa trafiła podobno do prokuratury.

Kilka dni temu Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płocku została obklejona plakatami, na których znajdowała się Matka Boska Częstochowska w tęczowej aureoli. Ktoś umieścił je na przenośnych toaletach i koszach na śmieci. Wybuchło oburzenie i pojawiły się głosy, by zdelegalizować organizacja LGBTQ w Polsce. Głos w sprawie zabrał nawet szef MSWiA Joachim Brudziński.

Muzeum Narodowe i bananowy protest

Tymczasem w Warszawie Muzeum Narodowe zdjęło kontrowersyjne instalacje. Kobieta jedząca banana okazała się chwilowo zbyt rozpraszająca i demoralizująca. Rozpoczął się „bananowy protest”, a tłum ludzi, by okazać sprzeciw, 29 kwietnia jadł te owoce pod Muzeum Narodowym.

Ktoś postanowił połączyć oba powyższe wydarzenia. Do sieci trafiła szokująca grafika – tęczowa Matka Boska Częstochowska jedząca banana. Wizerunek jest udostępniany w mediach społecznościowych przez kolejnych użytkowników, a jak pisze fronda.pl, prokuratura ma już być powiadomiona o sprawie.

Zobacz także
matka boska

logo Tu się dzieje