18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zastępca prezydenta "otwarty na propozycje"

"Tęczowy Kraków". Miasto może podpisać deklarację LGBT

Redakcja
07.03.2019  13:02
Deklaracja LGBT w Warszawie, którą podpisał prezydent Trzaskowski nie będzie jedyną? Konferencja "Tęczowy Kraków" to będzie kolejne zwycięstwo środowiska LGBT?
Deklaracja LGBT w Warszawie, którą podpisał prezydent Trzaskowski nie będzie jedyną? Konferencja "Tęczowy Kraków" to będzie kolejne zwycięstwo środowiska LGBT? Fot: Jan GRACZYNSKI/East News

Władze Krakowa są otwarte na środowiska LGBT. Czy zostanie podpisana deklaracja jak w Warszawie? Odbyła się kontrowersyjna konferencja "Tęczowy Kraków".

Urząd Miasta w Krakowie i środowiska LGBT współpracują. Jak podaje wyborcza.pl, radna Nina Gabryś współorganizowała konferencję „Tęczowy Kraków” wraz ze stowarzyszeniem Queerowy Maj. Była poświęcona praktykom równościowym i współpracy z przedstawicielami LGBT. W sali obrad zawisły tęczowe flagi.

Urząd Miasta w Krakowie i konferencja "Tęczowy Kraków"

Na samej konferencji się raczej nie skończy. Zastępca prezydenta Jacka Majchrowskiego Andrzej Kulig zapowiedział, że być może Kraków podpisze deklarację LGBT jak Warszawa. Zaznaczył, że jest otwarty na propozycje środowisk LGBT.

W Sali Obrad trwa konferencja "Tęczowy Kraków". Podczas niej odbędą się rozmowy z samorządowcami, urzędnikami i urzędniczkami, także z innych miast, o tym, jak Kraków może być jeszcze bardziej otwartym i przyjaznym, także dla społeczności LGBT, miastem. Konferencję pt. “Tęczowy Kraków" o polityce równości i rozwiązaniach antydyskryminacyjnych w mieście” zorganizowała Radna Miasta Krakowa Nina Gabryś – poinformowano na Facebooku Rady Miasta Krakowa.

Równość jest zasadą niezbywalną i to mój obowiązek, by nie zgadzać się na dyskryminację. Pana prezydenta Majchrowskiego nie ma dziś z nami, ale jestem pewien, że podziela moje słowa – powiedział Kulig. (queer.pl)

Nie wszystkim takie działania przypadły do gustu. Portal „Polonia Christiana” napisał o „genderowej arenie” w Urzędzie Miasta, a konferencję nazwał homoseksualną propagandą.

Pod postem Rady Miasta Krakowa pojawiło się sporo negatywnych komentarzy. Okazuje się, że mogą mieć odwrotny skutek, niż zakładali ich autorzy.

Szanowni Państwo, Kraków jest miastem otwartym i przyjaznym dla wszystkich. Niestety ilość nienawistnych komentarzy pod tym wydarzeniem pokazuje tylko jak wiele jeszcze w temacie równości należy zrobić i jak ważne jest wspieranie takich wydarzeń jak ta konferencja. Jednocześnie informujemy, że każdy homofobiczny komentarz będzie usuwany – poinformowano na Facebooku w odpowiedzi na negatywne komentarze.

Przeczytaj więcej
Komentarze