18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie jest łatwo

To świadczenie uzyskasz z ZUS bez wysyłania wniosku! Aż 5500 zł

30.05.2023  13:06
To świadczenie uzyskasz z ZUS bez wysyłania wniosku! Aż 5500 zł
To świadczenie uzyskasz z ZUS bez wysyłania wniosku! Aż 5500 zł Fot: yanishevska/Shutterstock

Jedno ze świadczeń, które oferuje ZUS, nie wymaga nawet składania wniosku, a wiele osób otrzymuje od rządu wiele pieniędzy spełniając tylko jeden prosty warunek. O co chodzi?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferuje Polakom świadczenie, które przysługuje wszystkim tym, którzy spełnili ten jeden, prosty warunek. Pieniądze mogą być, co istotne, wykorzystane na dowolny cel, co na pewno ułatwi wielu z nas nasze codzienne zmagania z rzeczywistością. Co ciekawe, aby uzyskać te pieniądze, nie trzeba nawet składać wniosku. Chodzi wyłącznie o spełnienie jednego wymogu, aby uzyskać świadczenie.

Ów dodatek otrzymają jednak wyłącznie emeryci i to tylko tacy, którzy przekroczyli pewną niezwykłą barierę wiekową. Świadczenie, które otrzymają określane jest jako „świadczenie honorowe”. Nie martwcie się, jeśli o nim wcześniej nie słyszeliście – mało kto wie, że może otrzymać pieniądze od ZUS po spełnieniu tego warunku.

Świadczenie honorowe od ZUS. Jak uzyskać pieniądze? Kto jest uprawniony?

Świadczenie honorowe jest skierowane do osób, które mają powyżej 100 lat. Po spełnieniu tego jednego warunku pieniądze trafiają na konto emeryta i wypłacane są co miesiąc. To aż 5540,25 zł brutto. To zawrotna kwota, jeśli chodzi o rządowe świadczenia! I warto pamiętać, że to tylko dodatek do emerytury.

Problemem może być jednak to, że świadczenie to nie podlega waloryzacji, gdy już zostanie przydzielone. Oznacza to, że gdy świadczenia te wzrosną z czasem, to wyższą kwotę dostaną tylko ci, którzy dostaną je po raz pierwszy. Kwoty w tej samej wysokości dostaje się aż do śmierci od czasu, gdy przekroczy się 100 lat.

Nie da się ukryć, że to miły gest ze strony państwa wobec obywateli, którzy dożyli tak sędziwego wieku. Pieniądze te przydadzą się np. na leki lub zabiegi, które przy takim wieku są zapewne nieodzowne. Oczywiście pieniądze można wydać na dowolny cel.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje