18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje z jaskini

TOPR dotarł do grotołazów w Tatrach! Makabryczna relacja ratowników

Wojciech Kozicki
30.08.2019  21:55
Grotołazi w Jaskini Wielkiej Śnieżnej - kolejna tragedia w Tatrach
Grotołazi w Jaskini Wielkiej Śnieżnej - kolejna tragedia w Tatrach Fot: Facebook.com/Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

Tatry i nowe informacje o zaginionych grotołazach w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Ratownicy TOPR odnaleźli ciała obu mężczyzn.

Jaskinia Wielka Śnieżna i tragedia w Tatrach. Grotołazi, którzy utknęli w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, nie żyją. Tak przynajmniej stwierdzili ratownicy TOPR, którzy dotarli do ciał zaginionych. Obydwaj mężczyźni są „bez oznak życia” i leżą obok siebie. Zlokalizowano ich w miejscu, które TOPR wcześniej określał jako najbardziej prawdopodobne.

Grotołazi w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

Nowe informacje TOPR przekaże w sobotę. Teraz trzeba będzie znaleźć sposób, by wydostać zwłoki na powierzchnię. Nie będzie to jednak sprawa pilna, o czym informował niedawno naczelnik TOPR. Zapewniał, że najważniejsze jest zdrowie i życie ratowników, a w jaskini panują ekstremalne warunki.

Sprawa nie skończy się jednak na wydobyciu martwych grotołazów i TOPR ma kłopoty. Do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem trafiło zawiadomienie dotyczące "ewentualnego nieudzielenia pomocy" osobom w sytuacji bezpośredniego zagrożenia ich życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Akcja ratunkowa TOPR w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach - WIDEO:

Przeczytaj więcej
Komentarze