18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przed kościołem w Toruniu stanęły nowe znaki. Księża będą wściekli [ZDJĘCIA]

Redakcja
22.02.2019  10:38
toruń uwaga ksiądz
toruń uwaga ksiądz Fot: Polska Press/East News

W jednej z parafii w Toruniu, w której odnotowano przypadki pedofilii księży, pojawiły się znaki drogowe "UWAGA KSIĄDZ". Żółte trójkąty zawisły w okolicach kościoła.

O tym, że w parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny w Toruniu dochodziło do aktów pedofilii, dowiedzieć się może dziś każdy. To jedno z miejsc udokumentowanych na "Mapie Kościelnej Pedofilii", do której dostęp mają wszyscy użytkownicy internetu.

W 2010 roku uczniowie gimnazjum nr 3 donosili o nietypowych, nagannych zachowaniach 28-letniego wikarego, który nadużywał alkoholu i "romansował" z gimnazjalistkami. Wpisy na ten temat pojawiały się między innymi na "Naszej Klasie", ale oficjalna skarga w tej sprawie wpłynęła także do kurii. Tymczasem część lokalnej społeczności nie dała wiary oskarżeniom o pedofilię i stanęła w obronie księdza. Ludzie orzekli, że uczennice urządziły na duchownego nagonkę, chciały zszargać jego dobre imię i po prostu się zemścić.

Znaki "uwaga ksiądz" na terenie parafii

Dziewięć lat później, a dokładniej 20 stycznia, na terenie parafii, w której pracował oskarżany o pedofilię ksiądz, stanęły nietypowe znaki. Żółte trójkąty ostrzegawcze pojawiły się w okolicach kościoła. Na nich dwoje biegnących dzieci, goniący je duchowny i napis ""UWAGA KSIĄDZ!".

Jak na razie nie wiadomo, kto odpowiada za wywieszenie znaków w przestrzeni publicznej. Część dostępnych w sieci zdjęć opublikował na Facebooku Toruński Strajk Kobiet, jednak jak wynika z ich wpisu, członkowie organizacji natknęli się na nie przypadkiem.  

Przeczytaj więcej
Komentarze