18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmierć na miejscu

Tragedia w Tatrach! Turysta zginął na popularnym szlaku

04.09.2023  09:18
Turysta spadł w przepaść
Turysta spadł w przepaść Fot: Maciek Jonek/EAST NEWS

Warunki w Tatrach są niebezpieczne, a pogoda w polskich górach jest nie najlepsza. TOPR i IMGW często wydają ostrzeżenia, a Zakopane coraz częściej świeci pustkami. Tymczasem turyści zastanawiają się, co robić w Zakopanem, gdy pada, gdzie są najlepsze oscypki z grilla i kwaśnica w Tatrach. Mimo aktualnych warunków na szlakach, turyści sprawdzają jak iść nad Morskie Oko, jaka jest najlepsza droga na Kasprowy Wierch i czy warto iść na Świnicę, Orlą Perć lub Rysy. Tymczasem jeden z turystów spadł w przepaść i zmarł na miejscu.

Jakie są najlepsze szlaki w polskich górach? Szlaki w Tatrach – co trzeba zobaczyć? Kasprowy Wierch, Dolina Pięciu Stawów, Giewont, Morskie Oko to najpopularniejsze atrakcje turystyczne Tatrzańskiego Parku Narodowego. W Zakopanem natomiast gdzie jest najlepszy oscypek, kwaśnica i cielęcina? Na Krupówkach można kupić pamiątki z gór, takie jak kapcie, ciupagi czy czapki góralskie.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, turysta spadł w przepaść na polskim szlaku w Tatrach. Które szlaki w Tatrach są niebezpieczne? W sobotę, w rejonie grani Tatr, pomiędzy Szpiglasową Przełęczą a Wrotami Chałubińskiego turysta spadł w przepaść około 150 – 200 m. Zginął na miejscu – poinformował ratownik TOPR Adam Marasek.

Turysta zmarł w Tatrach. Spadł w przepaść, śmierć na miejscu

Życie w Zakopanem obecnie nie należy do najłatwiejszych. Pojawiają się doniesienia o tym, że szlak nad Morskie Oko jest zamknięty, w Zakopanem grasuje szalony jeleń, turystów dotknęła lawina biegunek, a turyści spacerują po graniach w samych klapkach. Ostatnio natomiast jakiś rezolutny Chińczyk próbował znaleźć Morskie Oko w okolicach Orlej Perci.

Ratownicy TOPR przy pomocy śmigłowca przetransportowali ciało turysty do Zakopanego. Jakie są aktualne warunki w Tatrach? Jaka jest teraz pogoda w Zakopanem na 16 dni? Kiedy warto iść w góry? Te pytania zadaje sobie wielu turystów, którzy chcieli we wrześniu pojechać na wczasy, aby ominąć największe tłumy. Odpowiedź na te pytania może pomóc w podjęciu decyzji o urlopie i wyjeździe na wycieczkę w polskie góry.

W sobotę w Tatrach panują dobre warunki turystyczne. Po ostatnich ulewach na szlakach w wielu miejscach jest mokro i ślisko, a na odcinkach leśnych zalega błoto i występują kałuże. W Tatrach jest pusto? Czy teraz jest taniej w Zakopanem? Ile turystów jest teraz w Tatrach? Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, w Tatrach w dalszym ciągu panuje duży ruch turystyczny. Przed niektórymi popularnymi szczytami tworzą się kolejki oczekujących do wejścia. Tak jest np. pod wierzchołkiem Rysów, na Giewoncie czy Orlej Perci.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje