18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiele tragedii

Tragiczny bilans utonięć. Zawrotna liczba ofiar

27.07.2019  15:22
Tragiczny bilans utonięć. Zawrotna liczba ofiar
Tragiczny bilans utonięć. Zawrotna liczba ofiar Fot: East News

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało oficjalne statystyki dotyczące utonięć. To, co dzieje się nad wodami jest przerażające. Od początku lata czarna lista zgonów wyłącznie rośnie. 

Z badań Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że od początku ciepłych miesięcy utonęły już... 233 osoby. Utonięcia mają miejsce nad Bałtykiem, ale także w jeziorach, rzekach czy też stawach.

Tragiczny bilans utonięć

Tonący często przeceniają swoje umiejętności pływackie, wchodzą do wody po alkoholu, bagatelizują ostrzeżenia ratowników albo kąpią się w miejscach niesprawdzonych i niestrzeżonych. 

W ostatni piątek, dla tragicznego przykładu, utonęło aż 5 osób. 

W piątek w Polsce utonęło pięć osób. Oznacza to, że według policyjnych statystyk od 1 kwietnia utonęły 233 osoby - brzmi oświadczenie RBC.

Rok temu przez cały okres wiosenno-letni życie w wodzie straciło 545 osób. Liczba ofiar byłaby o wiele mniejsza, gdyby ludzie stosowali się do odgórnie ustalonych zaleceń dotyczących kąpieli w różnych zbiornikach wodnych.

Przeczytaj więcej
Komentarze