18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ratują się w panice

Trujące buty w popularnym sklepie w Polsce. Sieć błaga o zwroty

05.07.2019  15:09
Trujące buty w popularnym sklepie w Polsce. Sieć błaga o zwroty
Trujące buty w popularnym sklepie w Polsce. Sieć błaga o zwroty Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Takiej akcji jeszcze nie było. W sieciach sklepów Tchibo sprzedawano... trujące buty! Substancja użyta do ich produkcji jest bardzo niebezpieczna. Teraz spanikowana sieć prosi klientów o zwroty. 

Sklepy Tchibo zaliczyły wpadkę, z której bardzo trudno będzie im się pozbierać. Sprzedawali klientom... trujące, toksyczne buty! Do ich produkcji został użyty chrom VI.

Trujące, toksyczne buty w polskim sklepie

Jest to substancja silnie trująca. Znajduje zastosowanie w przemyśle, ale nigdy w produkcji odzieży czy żywności, gdyż jest dla ludzi niebezpieczna. Teraz sklep w panice wycofuje się ze sprzedaży i błaga klientów, którzy już dokonali zakupu o zwrot tego produktu.

Skóra użyta w wierzchniej części podeszw sandałów trekkingowych nie spełnia naszych wysokich wymagań jakościowych. Podczas powtórnych badań stwierdziliśmy w tych podeszwach obecność chromu VI. W przypadku kontaktu skóry człowieka ze skórą podeszwy związek ten może powodować reakcję alergiczną. Aby wykluczyć jakiekolwiek zagrożenie, wzywamy Państwa do zwrotu sandałów trekkingowych do nas - czytamy w oficjalnym oświadczeniu sklepu. 

Używanie w produktach odzieżowych skóry chromowanej jest niedozwolone od roku 2014. Ciężko sobie wyobrazić, jak sieć, która twierdzi, że stawia na najwyższą jakość, mogła dopuścić się sprzedaży takich butów. 

Jeśli je kupiliście - lepiej faktycznie zwróćcie je, zanim na Waszych stopach pojawią się bolesne pęcherze. 

Przeczytaj więcej
Komentarze