18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie mówili po polsku

Turyści zrobili sobie kąpielisko w Morskim Oku! „W strojach kąpielowych”

29.08.2023  20:31
Turyści kąpią się w Morskim Oku
Turyści kąpią się w Morskim Oku Fot: Albin Marciniak/East News, Screen/"Tatromaniacy" FB

Najważniejsze i najlepsze szlaki w polskich Tatrach to szlak do Morskiego Oka, droga na Kasprowy Wierch, Hala Gąsienicowa, Przełęcz Krzyżne czy Czarny Staw. Wiele osób zastanawia się, czy szlak na Rysy jest trudny, a my – co niektórzy turyści robią nad Morskim Okiem. Internet obiegło bowiem zdjęcie rodzinki kąpiącej się w Morskim Oku. Mieli na sobie nawet stroje kąpielowe.

Lista popularnych tras w polskich górach zawsze obejmie szlak nad Morskie Oko, drogę na Rysy czy sławną Halę Gąsienicową. Czy można się kąpać w Morskim Oku? W tym wypadku nazwa nie zobowiązuje – Morskie Oko jest zamknięte dla miłośników wodnego szaleństwa.

Wysokie ceny w Zakopanem za hotele i jedzenie to nie jedyny problem dla turystów. Górale zamknęli również Morskie Oko dla pływaków i wszystkich, którzy chcieliby się trochę popluskać. Oczywiście słusznie. Szlak nad Morskie Oko przyciąga ludzi, którzy chcą zobaczyć niezwykłe widoki i zachwycić się pięknem polskiej przyrody. Taplające się golasy skutecznie by w tym przeszkodziły. Niestety, niektórzy tych zasad nie przestrzegają.

Czy można pływać w Morskim Oku? Turyści przyszli w strojach kąpielowych

Przy wejściu do Morskiego Oka znajdziemy znaki przypominające, że w jeziorze nie można się kąpać. Mimo to, co roku znajdzie się grupa turystów, która te zakazy zlekceważy.

Najgłupsze zachowania turystów w polskich Tatrach? Niedawno pisaliśmy o „zabójczych zdjęciach”, które robią sobie ludzie na skraju przepaści, wejściu w klapkach na Kościelec, czy o Chińczyku, który na Orlej Perci szukał Morskiego Oka. Teraz na grupie Tatromaniacy na Facebooku ktoś podzielił się zdjęciami rodziny, która kąpała się w Morskim Oku.

Tak się zastanawiam, jak skomentować to co dzisiaj widziałem. Czy w ogóle warto? Może tak... po zwróceniu uwagi, że tutaj nie można się kąpać, okazało się że to nikt inny... jak nasi przyjaciele z Ukrainy i oni oczywiście nie rozumieją, co do nich mówię, ale że ludzie normalnie w strojach kąpielowych… - pisze użytkownik.

Załączono również zdjęcia rodziny z dziećmi, którzy kąpią się w Morskim Oku, a także fotografię zakazu w formie piktogramu.

Turyści kąpią się w Morskim Oku
Turyści kąpią się w Morskim Oku Fot: Screen/"Tatromaniacy" FB

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje