18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Misja telewizji publicznej

TVP znów szczuje? Reporterka pyta o gejówkę. Ludzie: "a to na plebanii"

03.06.2019  16:24
TVP robi sondę. Pyta ludzi o "gejówkę"
TVP robi sondę. Pyta ludzi o "gejówkę" Fot: Facebook/Jacek Fogiel/Printscreen

Pod koniec maja w TVP Info wyemitowano materiał, który teraz wywołał burzę w sieci. Chodzi o "sondę" przeprowadzoną na polskiej wsi i pytania dziennikarki o "gejówkę".

Jak TVP pożytkuje pieniądze podatników i specjalne fundusze od rządu (ostatnio konta telewizji zasiliło wsparcie rzędu 1,3 miliarda złotych)? Cóż, kolejne raporty i analizy nie pozostawiają złudzeń - w TVP dzieje się źle, rządzi propaganda, a paski wiadomości i TVP Info to brudna kampania polityczna PiS.

TVP znów szczuje na LGBT?

Przed weekendem dziennikarze TVP Info przeszli jednak samych siebie. Wysłali jedną ze swoich reporterek na wieś i pytali ludzi o "gejówkę".

Szukam gejówki, znajdę tutaj we wsi?

- pyta mieszkańców anonimowej wsi polskiej dziennikarka Anna Machińska, energicznie machając przy tym rękami.

Czego? Co to jest gejówka?

- odpowiada zdezorientowany mężczyzna.

No takie miejsce, gdzie osoby homoseksualne mogłyby się spotkać - tłumaczy Machińska. - Remizy macie, koła gospodyń wiejskich macie, a gejówka? - mówi komuś innemu.

Gęsie to są, kaczki, ale gejówka? Gajówka to w lesie - informuje pewien rolnik.

W pewnym momencie pani reporterka słyszy nawet, że jak gejówka, to... u księdza.

To na tej, na plebanii pani szuka - orzeka zaczepiona kobieta.

TVP pod obstrzałem

Najgorsze w tym wszystkim zdaje się być to, że pani Machińska zaczepiała zupełnie nie wiedzących o co chodzi ludzi i zdawała się mieć z tego uciechę. Ostatecznie, niemal w każdym przypadku okazywało się, że rozmówcy byli od niej dużo bardziej tolerancyjni.

Sonda została wyemitowana w programie TVP Info "W Tyle wizji" pod koniec maja. Teraz jednak pojawiła się w mediach społecznościowych, a internauci nie pozostawiają na Telewizji Polskiej suchej nitki.

To nie jest tylko głupie - to jest obrzydliwa propaganda mająca obrzydzić osoby LGBT i aż za bardzo przypomina propagandę reżimów totalitarnych (już tylko czekać na plakaty wzorowane na tych nazistowskich o tyfusie...) - pisze ktoś na Twitterze.

To nawet nie dno. To poniżej mułu - wyrokuje ktoś inny.

Cóż się dziwić... jaka telewizja, tacy dziennikarze - czytamy w komentarzach.

I choć "W tyle wizji" to program z założenia satyryczny, ostatnią sondę trudno nazwać śmieszną. No chyba że ktoś lubi pośmiać się z innych ludzi i bawi go homofobia.

Przeczytaj więcej
Komentarze