18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Twórca Gadu-Gadu atakuje Owsiaka i WOŚP. "Największy szkodnik"

Redakcja
04.01.2019  12:05
Łukasz Foltyn, czyli twórca Gadu-Gadu, krytykuje WOŚP. Jego zdaniem Wielka Orkiestra Świątecznej Pieniędzy to mit, a Owsiak szkodzi społeczeństwu.
Łukasz Foltyn, czyli twórca Gadu-Gadu, krytykuje WOŚP. Jego zdaniem Wielka Orkiestra Świątecznej Pieniędzy to mit, a Owsiak szkodzi społeczeństwu. Fot: Facebook.com/Jurek Owsiak

Zbliża się 27. finał WOŚP, niedługo zaczną się koncerty i zbiórka pieniędzy, a wolontariusze pojawią się na ulicach. Tymczasem Jerzy Owsiak został zaatakowany. Twórca Gadu-Gadu Łukasz Foltyn opublikował ostry komentarz na jego temat.

Jak podaje „Wirtualna Polska”, Foltyn zarzucił Owsiakowi, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie daje żadnych korzyści pacjentom, bo to NFZ wydaje 1000-krotnie więcej na ratowanie życia i leczenie. Uważa, że z Owsiaka robi się świętego i tworzy się mit WOŚP. Jego zdaniem Owsiak to „największy szkodnik służby zdrowia i chorujących”, który rozwiązuje nieistniejący problem i sieje spustoszenie w świadomości społeczeństwa. Foltyn chce jednak ratować życie, więc zorganizował urodzinową zbiórkę pieniędzy na WOŚP

ZOBACZ TEŻ: Pawłowicz i Owsiak kłócą się o seks

Bo nie braki sprzętu są problemem w służbie zdrowia, w żadnym polskim szpitalu nie brakuje sprzętu, wręcz przeciwnie - często nie jest w pełni wykorzystywany... Brakuje na więcej etatów dla lekarzy, pielęgniarek, na podwyżki płac, na nowoczesne leki - ale nie na sprzęt... Rozwiązywanie nieistniejącego problemu i nazywanie tego ratowaniem życia - coś takiego tylko w Polsce – napisał Foltyn. (wiadomosci.wp.pl)

Wpis Foltyna zniknął, ale Jerzy Owsiak i tak odpowiedział. Przypomniał, że Gadu-Gadu pomagało zbierać pieniądze na WOŚP, za które kupowano sprzęt medyczny. Zaapelował, by Foltyn nie przeszkadzał w obecnej działalności Orkiestry. Twierdzi też, że wspomniane oskarżenia to „stek bzdur”.

ZOBACZ TEŻ: Pol'and'Rock Festival. Owsiak chce zrezygnować z organizacji imprezy 

27. finał WOŚP