18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kabriolet a skromny...

Biskup święcił auta. Ma rozmach jak gwiazda rocka!

Wojciech Kozicki
29.07.2019  15:21
Tychy i święcenie samochodów - biskup skromnie w kabriolecie
Tychy i święcenie samochodów - biskup skromnie w kabriolecie Fot: Dwutygodnik "Nowe Info"

Tychy i kontrowersyjna uroczystość religijna. Ksiądz w luksusowym kabriolecie święcący samochody wywołał burzę. Takiego rozmachu nie powstydziłby się nawet papież.

W kościele w św. Krzysztofa w Tychach co roku w ostatnią niedzielę lipca odbywa się święcenie pojazdów i jak podaje polsatnews.pl, jest to największa uroczystość tego typu w Polsce. Odbywa się z okazji święta patrona kierowców. Uczestnicy modlą się o bezpieczeństwo na drogach i trzeźwość kierowców. Przypadek Kamila Durczoka pokazuje, że chyba za słabo się modlili…

Jeśli ktoś tego dnia był w Tychach i nie wiedział co się dzieje, mógłby pomyśleć że przez miasto przejeżdżał sam papież, polityk albo jakaś gwiazda rocka!

W 2019 roku na uroczystej sumie zjawił się sam biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski, by pobłogosławić samochody. Jeśli liczyliście, że przyjechał skromnie na osiołku, to możecie być zaskoczeni. Duchowny wozi się z klasą, a wodą święconą kropił z kabrioletu. Triumfalny przejazd odbył się w asyście policji.

Wierni tłumnie zebrali się na poboczu, by oglądać przejazd duchownego. Przy okazji część linii autobusowych i trolejbusowych miała zmienione trasy, a ruch dla niektórych autobusów został zamknięty od godz. 12 do 13.30.

Dwutygodnik "Nowe Info" przypomina, że patronem Tychów jest właśnie święty Krzysztof. Miasto słynie także z produkcji samochodów, a odpust w parafii św. Krzysztofa to już lokalna tradycja.

Tychy i uroczyste święcenie samochodów:

Przeczytaj więcej
Komentarze