18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potrzebna była tlenoterapia

Pilna ewakuacja szkoły podstawowej! Nagle dzieci zaczęły mdleć

10.11.2022  13:57
Ewakuacja szkoły w Tychach
Ewakuacja szkoły w Tychach Fot: Wojciech Olkuśnik/East News

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, konieczne było ewakuowanie całej szkoły podstawowej nr 37 w Tychach – około 600 osób. Podczas akademii dzieci zaczęły nagle mdleć. Podejrzewano wyciek gazu.

Około 600 osób – uczniów i pracowników - ewakuowano w czwartek ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Tychach po tym, jak część uczniów źle się poczuła podczas akademii. 18 osób, które zasłabły zostało poddanych tlenoterapii.

Strażacy którzy przyjechali na miejsce nie stwierdzili przekroczonych norm tlenku węgla ani innych szkodliwych substancji.

Podejrzewano wyciek gazu

St. kpt. Tomasz Kostyra z Komendy Miejskiej PSP w Tychach powiedział PAP, że zgodnie ze zgłoszeniem w szkole wyczuwalny był zapach gazu. Na sali gimnastycznej odbywała się wtedy szkolna akademia z udziałem około 250 osób. Część z nich uskarżała się na nudności i zawroty głowy. Z całego budynku ewakuowano 550 dzieci i ok. 50 pracowników obsługi.

Spośród tej grupy 18 osobom udzieliliśmy pomocy medycznej w postaci tlenoterapii

- dodał strażak.

Zastępy strażackie zbadały powietrze w szkole i nie wykryto toksycznych związków.

W trakcie naszych działań nie stwierdziliśmy obecności gazu, nie ma potwierdzenia, by jakakolwiek szkodliwa substancja została wykryta, ale działania w zakresie rozpoznania są jeszcze prowadzone na miejscu. Musimy to sprawdzić, by mieć całkowitą pewność

- zaznaczył st. kpt. Kostyra.

Informację podała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także