18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spadł z Rysów. Zdążył nagrać WIDEO

Redakcja
21.02.2019  10:01
Szlak na Rysy zimą to trudne warunki i dużaz wysokość. Ten upadek z Rysów turysta przeżył, akcja ratunkowa TOPR nie była konieczna. Zdążył nagrać WIDEO
Szlak na Rysy zimą to trudne warunki i dużaz wysokość. Ten upadek z Rysów turysta przeżył, akcja ratunkowa TOPR nie była konieczna. Zdążył nagrać WIDEO Fot: Youtube.com/Wiking Mountain

Rysy, czyli najwyższy szczyt w polskich Tatrach, i zdobycie go zimą to ryzykowna rozrywka. Przekonał się o tym pewien turysta, który spadł z grani. Wysokość, trudne warunki i błąd mogły kosztować go życie. Zdążył jednak nagrać swój upadek.

Szlak na Rysy zimą jest bardzo niebezpieczny. Przekonał się o tym turysta, który spadł z grani. Przez kilkanaście sekund zsuwał się z ogromną prędkością. Uratował go czekan i ekstremalne hamowanie.

Wszystko nagrała kamera umieszczona na głowie. WIDEO można obejrzeć TUTAJ.

Rysy i trudne zejście

Mężczyzna przeżył i nie była konieczna akcja ratunkowa TOPR. Miał wybity bark, ale udało się go nastawić. Możliwe było samodzielne zejście do schroniska nad Morskim Okiem. Przyznał, że wielu turystów oferowało pomoc.

Jeden z internautów zwrócił uwagę, że przyczyną upadku było nieprawidłowe stawianie stóp. Ktoś inny napisał, że autor filmu miał nie do końca opanowane chodzenie w rakach.

rysy 2
Czytaj także