18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dał im brutalną lekcję

8-latek pobił nauczycielki. Jatka w polskiej szkole

05.09.2019  20:44
Ciało pedagogiczne znów ucierpiało - przemoc w polskiej szkole
Ciało pedagogiczne znów ucierpiało - przemoc w polskiej szkole Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Nowy rok szkolny 2019/2010 niektórzy zaczęli od mocnego uderzenia. Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce jest na celowniku mediów, bo 3 września uczeń pobił tam 2 nauczycielki. 8-letni chłopiec sieje terror i grozę w placówce edukacyjnej, a rodzice boją się o swoje dzieci. Tymczasem agresywny uczeń kary nie poniesie.

Znowu agresja i przemoc w polskiej szkole. Nauczycielka z Ustki zwróciła 8-latkowi uwagę i gorzko tego pożałowała. Jak podaje „Echo Dnia”, dostała od niego silny cios pięścią w brzuch. Na pomoc przybiegła inna nauczycielka, ale również została pobita, m.in. oberwała w głowę.

Chłopiec przeszkadzał pani w prowadzeniu lekcji, ta wielokrotnie go upominała. W pewnym momencie chłopiec chciał wyjść z klasy, więc pani podeszła do niego i chwyciła za rękę. Wtedy chłopiec miał ją pięścią uderzyć w brzuch – powiedział j3eden z rodziców. (echodnia.eu)

Chłopiec nie został ukarany, bo rodzice mają dokumenty poświadczające, że jest nadpobudliwy. Obiecał poprawę, a dyrektorka Ewa Mey-Wysocka „nie chce wyolbrzymiać sprawy, bo dziecko nie jest samo sobie winne, że ma w sobie taka agresję”. Z dzieckiem będzie jednak pracował w przyszłości psycholog, by było zadowolone, a inni uczniowie bezpieczni.

Zdaniem szkoły incydentowi winne jest połączenie trzech klas. Teraz w jednej sali lekcyjnej znajduje się aż 26 osób. Okazuje się, że zrobiono to zgodnie z zaleceniami Urzędu Miasta w Ustce, a dyrektorka szkoły twierdzi, że połączenie było konieczne ze względów finansowych.

Zobacz także