18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ćwiczenia antyterrorystyczne

UWAGA! PILNY ALERT! „Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb”

17.04.2023  08:42
Pilny alert RCB, "Zachowaj spokój"
Pilny alert RCB, "Zachowaj spokój" Fot: DarSzach/Shutterstock

W poniedziałek rano mieszkańcy stolicy otrzymali od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa SMS, który ostrzega przed planowanymi ćwiczeniami antyterrorystycznymi policji.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało w poniedziałek rano SMS do mieszkańców Warszawy, aby ostrzec ich przed planowanymi ćwiczeniami antyterrorystycznymi policji. We wiadomości pojawiły się informacje o utrudnieniach w komunikacji oraz polecenie o zachowaniu spokoju.

Uwaga! Dziś wieczorem 17.04 w Warszawie ćwiczenia antyterrorystyczne Policji. Możliwe utrudnienia w komunikacji. Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb

- głosi wiadomość od RCB.

Mowa jest o ćwiczeniach „Wolf-Ram-23”, o których informował wcześniej warszawski ratusz i Komenda Główna Policji.

Celem ćwiczeń jest sprawdzenie oraz doskonalenie umiejętności służb państwowych, miejskich oraz przewoźnika w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Policji wraz z Wydziałem ds. Zwalczania Broni Masowego Rażenia Federalnego Biura Śledczego (FBI)

- informował stołeczny ratusz.

Ćwiczenia „Wolf-Ram-23”. Gdzie i kiedy się odbędą?

Jak czytamy w komunikacie Polskiej Agencji Prasowej, ćwiczenia odbędą się w dniach 17-19 kwietnia. W samej Warszawie zostaną one przeprowadzone w dwóch epizodach: nr 1 na stacji Stare Bielany, a nr 2 na stacji Stadion Narodowy.

To oznacza, że nie będzie kursowało metro na linii M1 na odcinku plac Wilsona – Młociny, a na linii M2 wagony nie zatrzymają się przy Stadionie Narodowym.

W poniedziałek, 17 kwietnia w Warszawie rozpoczną się ćwiczenia dowódczo-sztabowe z zakresu reagowania kryzysowego. Głównym celem ćwiczeń jest reagowanie policji w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym. Ćwiczenia potrwają do środy 19 kwietnia, a poszczególne epizody swoim zasięgiem obejmą obszar innych województw

- zapowiada rzecznik KGP, inspektor Mariusz Ciarka.

Informację przekazała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje