18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

6000+?

W Krakowie urodziły się PIĘCIORACZKI. Rodzice mają już 12 dzieci

13.02.2023  13:54
W Krakowie urodziły się pięcioraczki
W Krakowie urodziły się pięcioraczki Fot: Facebook Szpital Uniwersytecki w Krakowie

W tę niedzielę 12 lutego w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim urodziły się pięcioraczki! Mama i cała piątka dzieci czują się dobrze. „W Szpitalu Uniwersyteckim cuda lubią się powtarzać”.

W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim urodziły się pięcioraczki. Lekarze przekazali, że zarówno dzieci, jak i mama czują się dobrze. Zaznaczają również, że taka ciąża zdarza się zaledwie raz na 52 miliony przypadków, lecz w tej placówce był to już drugi taki poród.

W Szpitalu Uniwersyteckim cuda lubią się powtarzać

- czytamy.

Pięcioraczki przyszły na świat w niedzielę po 14. Dzieci to trzy dziewczynki i dwójka chłopców. Poród odbył się przez cesarskie cięcie i został odebrany przez zespół Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem profesora Huberta Hurasa. Lekarz wcześniej przez 10 tygodni czuwał nad zdrowiem ciężarnej mamy.

W Krakowie urodziły się pięcioraczki

Szpital przekazał informacje na temat dzieci. Ich imiona to Charles, Henry, Elizabeth, Evangeline oraz Arianna. Noworodki ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą po 40 centymetrów.

Dzieci i mama czują się dobrze, w domu natomiast z niecierpliwością oczekuje już na nich pochodzący z Anglii tato oraz siedmioro rodzeństwa! Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i wzruszeni, że już po raz kolejny możemy uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, a wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów sprawiają, że tak mnogie ciąże doczekują się szczęśliwego rozwiązania

- przekazuje placówka.

Wcześniej poród pięcioraczków w Krakowie odbył się w 2008 roku.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje