18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wałęsa broni księdza Jankowskiego. "Był moim przyjacielem"

Redakcja
25.02.2019  13:26
Były prezydent RP Lech Wałęsa na Twitterze i w Kielcach broni księdza pratała Henryka Jankowskiego. Oskarzenia o pedofilię o współpraca z SB to kłamstwo?
Były prezydent RP Lech Wałęsa na Twitterze i w Kielcach broni księdza pratała Henryka Jankowskiego. Oskarzenia o pedofilię o współpraca z SB to kłamstwo? Fot: Mateusz Grochocki/East News, Facebook.com/Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre/S. Składanowski

Ksiądz prałat Henryk Jankowski miał dopuszczać się pedofilii i molestowania dzieci. Padły też oskarżenia, że był agentem SB. Niedawno został też przewrócony pomnik Jankowskiego w Gdańsku.  Prezydent Lech Wałęsa postanowił stanąć w obronie duchownego.

Ksiądz prałat Henryk Jankowski to obecnie oskarżenia o współpracę z SB i pedofilię. Czy rzeczywiście donosił i molestował dzieci? Były prezydent Lech Wałęsa w mediach społecznościowych napisał, że wątpi, by Jankowski był winny.

Nie do wyobrażenia jest zwycięstwo Solidarności bez fizycznego udziału ks. Jankowskiego. To co słyszę na temat Jankowskiego to nieprawdopodobne i nie jestem w stanie w to uwierzyć. Wiele lat byłem w pobliżu i nic podobnego nie widziałem – broni Jankowskiego Lech Wałęsa na Twitterze.

Lech Wałęsa napisał też na Twitterze, że Jankowski był jego przyjacielem i tak pozostanie. Jego zdaniem tylko Bóg może osądzić duchownego i wyjaśnić pewne sprawy.

„Wirtualna Polska” przytoczyła też wypowiedź Lecha Wałęsy podczas spotkania z mieszkańcami Kielc w piątek. Tam także bronił Jankowskiego. Powiedział, że czeka na dowody. Przypomniał, że nie wyobraża sobie bez niego swojej kariery.

lech wałęsa jankowski twitter
Przeczytaj więcej
Komentarze