18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror w Warszawie. W ubraniach wił się groźny, jadowity robal

Redakcja
28.01.2019  15:11
warszawa skolopendra paskowana w praniu
warszawa skolopendra paskowana w praniu Fot: Straż Miejska w Warszawie

Mieszkanka Pragi-Południe w Warszawie zaalarmowała Ekopatrol, że w jej mieszkaniu znajduje się groźnie wyglądający robak. Okazało się, że to jadowita skolopendra paskowana.

Straż miejska w Warszawie otrzymała w sobotę zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na Pradzie-Południe znajduje się niebezpieczne, egzotyczne stworzenie. Jak poinformowała mieszkanka warszawskiej dzielnicy, miał to być duży, groźnie wyglądający robak.

Pracownicy Ekopatrolu, którzy udali się na miejsce, zastali w mieszkaniu przerażoną kobietę z dzieckiem i skolopendrę paskowaną. Strażnicy odłowili 12-centymetrowego robaka i przewieźli go do ogrodu zoologicznego.

Po wstępnym badaniu okazało się, że obawy warszawianki były słuszne. Skolopendra paskowana to okaz jadowity, który występuje wprawdzie w Europie, ale nie w Polsce. Jej naturalnym środowiskiem są między innymi wzgórza Hiszpanii, Francji, Włoch i Grecji, spotkać ją można też w Afryce Północnej. Skąd zatem wzięła się w Warszawie? Zdaniem strażników miejskich, skolopendra jest zbiegiem - uciekła hodowcy.

Na szczęście dla mieszkanki, Pragi groźnie wyglądający okaz, który zaplątał się w praniu, był - w porównaniu ze swymi krewniaczkami - jedynie umiarkowanie jadowity. Niemniej jednak, pozostaje groźny, więc strażnicy z Ekopatrolu dokładnie sprawdzili mieszkanie, czy nie ma w nim więcej nieproszonych gości.

ZOBACZ TEŻ:  Jadowity pająk w sklepie. Przybył do Polski w bananach

Skolopendra znaleziona w mieszkaniu na Pradze
Skolopendra znaleziona w mieszkaniu na Pradze
Przeczytaj więcej
Komentarze