18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak na Pałac Prezydencki!? 36-latek próbował sforsować bramę, ranił policjanta [AKTUALIZACJA]

Redakcja
22.01.2019  14:21
pałac prezydencki
pałac prezydencki Fot: Twitter/twisterxman

Jak podaje radio ZET News, we wtorek w Warszawie doszło do próby wtargnięcia do Pałacu Prezydenckiego. Mężczyzna kierujący autem osobowym próbował sforsować bramę wjazdową. Wcześniej potrącił policjanta.

Kierujący samochodem osobowym, nieznany mężczyzna próbował sforsować bramę Pałacu Prezydenckiego - podaje Radio ZET News.

Wiadomo już, że próba wtargnięcia do Pałacu Prezydenckiego została zablokowana przez SOP. Sprawcą ma być młody, 36-letni mężczyzna, który został obezwładniony przez ochroniarzy prezydenta.

Chwilę przed atakiem na Pałac Prezydencki mężczyzna jechał pod prąd ulicą Focha i potrącił próbującego zatrzymać go policjanta. Funkcjonariusz trafił do szpitala.

Informację potwierdził już minister Błażej Spychalski.

Odpowiednie służby pracują, wyjaśniają ten incydent - powiedział.

[AKTUALIZACJA] Mężczyzna próbował sforsować bramę. Nie ma z nim kontaktu

Nie wiadomo jeszcze, czy incydent przed Pałacem Prezydenckim miał charakter ataku na siedzibę prezydenta, czy to może tylko nieszczęśliwy wypadek. Chwilę po zdarzeniu, na antenie TVP zajście opisał Mariusz Mrozek z warszawskiej policji

Początek tego zdarzenia to ul. Focha przy pl. Piłsudskiego. - Tam kierowca jechał pod prąd. Zauważył go jeden z policjantów. Chciał zwrócić uwagę kierowcy, że źle wjechał w ulicę, popełnia wykroczenie. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, przyspieszył, potrącił policjanta i rozpoczął ucieczkę. Wpadł na Krakowskie Przedmieście i na wysokości Pałacu Prezydenckiego stracił panowanie nad pojazdem. Został zatrzymany. W tej chwili nie ma z nim logicznego kontaktu - powiedział.

ZOBACZ TEŻ:  

Przeczytaj więcej
Komentarze