18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Korki totalne i paraliż

Warszawa zalana. Katastrofa w stolicy [wideo]

Wojciech Kozicki
30.08.2023  14:36
Warszawa zalana po deszczu. Dzielnice Warszawy i trasa S8 pod wodą
Warszawa zalana po deszczu. Dzielnice Warszawy i trasa S8 pod wodą Fot: Policja Warszawa

Warszawa zalana. Ulewa w Warszawie spowodowała podtopienie ulic, piwnic i chodników. Trasa S8 pod wodą. Dlaczego Warszawa znowu nie była przygotowana na intensywne opady deszczu?

Warszawa pod wodą. Intensywne opady deszczu spowodowały potężne korki i utrudnienia w Warszawie. Jak podaje rmf24.pl, zalany został m.in. odcinek trasy S8 pomiędzy wiaduktem ul. Mickiewicza a Wybrzeżem Gdyńskim i ulicą Gwiaździstą. Jak relacjonował jeden z kierowców, "woda sięga do połowy drzwi, jeden z samochodów utknął".

Warszawa zalana. Deszcz, korki, utrudnienia, woda

Ulewa spowodowała gigantyczne korki w Warszawie ciągnące się aż do Marek. Przykładowo, między Wisłostradą, a zjazdem na Marymonckiej, woda całkowicie zalała jezdnie Służby walczą też z licznymi lokalnymi podtopieniami i zalewiskami, a woda zalega w piwnicach i na ulicach.

W wyniku ulewy zalane zostało również m.in. przedszkole nr 309 przy ul. Andersena na Bielanach. Straż pożarna walczy z rosnącą ilością zgłoszeń z niemal wszystkich dzielnic Warszawy, nawet z Piastowa, Michałowic i Pruszkowa. Urusus, Białołęka, Włochy i Bielany liczą straty i próbują próbują poradzić sobie z utrudnieniami.

W wyniku podtopienia jezdni ruch w obu kierunkach nie odbywa się, zdarzenie powstało o godz. 12:35, potrwa kilka godzin - poinformował dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Zalewiska powstają w wyniku niesionych przez deszcz gałęzi i liści, które zatykają wpusty deszczowe. Sytuację bada GDDKiA, która sprawdziła odwodnienie trasy. Jak na razie przyczyna zalania Warszawy nie została ustalona.

Ruch jezdnią tranzytową jest wyłączony w kierunku na Poznań całkowicie. Natomiast jezdnią pomocniczą można dojechać tylko do Wisłostrady. W kierunku Białegostoku ruch przekierowany jest na objazdy ul. Powązkowską i ul. Broniewskiego - przekazał podinsp. Sylwester Marczak z komendy stołecznej.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje