18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Setki pijanych kierowców

Masakra na drogach w Wielkanoc. Tragiczny bilans

Wojciech Kozicki
23.04.2019  10:01
Wielkanoc na drogach i bilans wypadków - zatrzymano setki pijanych kierowców
Wielkanoc na drogach i bilans wypadków - zatrzymano setki pijanych kierowców Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER/East News

Polscy kierowcy nie wyciągają wniosków i Wielkanoc to tradycyjnie w Polsce wypadki drogowe i ofiary śmiertelne. W tym roku również bilans jest tragiczny.

Wielkanoc to w Polsce jak zwykle masakra na drogach. Komenda Główna Policji podała, że od piątku do niedzieli doszło do 224 wypadków. Komisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji powiedział onet.pl, że zginęło 26 osób, a 249 zostało rannych.

Jazda po alkoholu

Polscy kierowcy nadal nie rozumieją, że po alkoholu nie można siadać za kierownicą. Zatrzymano 860 pijanych osób prowadzących auta. W samą Wielkanoc było ich 248.

Przypomnę, w jednostkach policji oficerowie dyżurni posiadają urządzenia do badania trzeźwości. Przespacerujcie się państwo po świątecznym obiedzie i poproście o takie badanie, byście mieli pewność, że możecie spokojnie wsiąść za kierownicę  - powiedział komisarz Dawid Marciniak. (tvn24.pl)

Tegoroczne święta były wyjątkowo słoneczne, co niektórych zachęca do picia alkoholu i mniej uważnej jazdy – podejrzewa starszy aspirant Rafał Retmaniak. (wyborcza.pl)

Pijany pirat drogowy

Głupota? Brak wyobraźni? 19 kwietnia policja podała informację o kierowcy, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 127 kilometrów na godzinę. Mieszkaniec Przeworska miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Polscy kierowcy - szaleństwo na drogach:

Przeczytaj więcej
Komentarze