18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

opłakane skutki

Niszczycielska nawałnica nad Polską. Tragiczny pożar, potoki na drogach

28.08.2019  09:05
Niszczycielska nawałnica nad Polską. Tragiczny pożar, potoki na drogach
Niszczycielska nawałnica nad Polską. Tragiczny pożar, potoki na drogach Fot: Kulisy Powiatu Kluczbork Olesno/Facebook

We wtorek przez część Polski przeszły niebezpieczne nawałnice. Najgorzej było w Wielkopolsce - wiatr wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachy. Doszło do groźnego pożaru.

Synoptycy od rana we wtorek zapowiadali na popołudnie intensywne, niebezpieczne burze i ich prognozy niestety się sprawdziły. Przez Wielkopolskę przeszła ogromna, niszczycielska nawałnica. Skutki są opłakane.

Niebezpiecznie na zachodzie

W sumie od popołudnia strażacy interweniowali w Wielkopolsce ponad 200 razy. Zniszczone zostały budynki, z których wiatr zrywał dachy, powalone są drzewa, doszło też do tragicznego pożaru.

Straż pożarna odnotowała we wtorek w województwie wielkopolskim około 220 interwencji związanych z sytuacją pogodową

- mówi dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Najwięcej interwencji, bo około 150, odnotowano w Poznaniu i okolicach. Dotyczyły głównie połamanych i powalonych drzew.

Masakra w oborze

Do najtragiczniejszej sytuacji doszło w miejscowości Janków Przygodzki, gdzie piorun uderzył w oborę. Doszło do gwałtownego pożaru, w którym aż 11 sztuk bydła poniosło śmierć. Na szczęście część trzody udało się ewakuować.

Uderzenie pioruna było porządne, był taki potężny huk. Wyleciałem i widziałem ogień. Uratowałem jednego cielaka

- relacjonował TVN jeden ze świadków.

Poza Wielkopolską, do niebezpiecznych burz doszło też na Pomorzu Zachodnim i na Dolnym Śląsku. Interwencje służb dotyczyły tam powalonych i połamanych drzew, zniszczonych budynków i utrudnień na drogach.

Przeczytaj więcej
Komentarze