18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

po 30 latach zrzucił sutannę

Szok w Boże Ciało. Po procesji ksiądz ogłosił: zaczynam nowe życie

23.06.2019  14:32
Ksiądz po 30 latach zrzucił sutannę. Ogłosił: zaczynam nowe życie
Ksiądz po 30 latach zrzucił sutannę. Ogłosił: zaczynam nowe życie Fot: Facebook/Michał Macherzyński

Po trzydziestu latach w sutannie, dokładnie w Boże Ciało, Michał Macherzyński postanowił zostać "cywilem". Były ksiądz obwieścił światu, że się zakochał

55-letni ksiądz zszokował wiernych. Po trzydziestu latach posługi kapłańskiej, postanowił zrzucić sutannę. A powód do tego miał nie byle jaki, za to bardzo życiowy - po prostu się zakochał.

Michał Macherzyński (do niedawna ksiądz proboszcz w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Wilkowyjach) swoją decyzję ogłosił parafianom w Boże Ciało. Jak gdyby nigdy nic odprawił nabożeństwo, wziął udział w procesji, a na koniec przygotował ważne obwieszczenie.

Chcę być uczciwy wobec siebie, Boga i ludzi - ogłosił na zakończenie uroczystości. A tłum zebranych zaczął skandować i bić mu brawo.

Ksiądz: zaczynam życie u boku Justyny

Niedowiarkom, którzy mogli pomyśleć, że się przesłyszeli albo ksiądz żartował, oraz tym nieobecnym na procesji, Macherzyński swoją "rezygnację" obwieścił na Facebooku.

Dziś rano odprawiłem ostatnią Mszę św. Pożegnałem się kapłaństwem. To były piękne lata mojego życia głównie dzięki Wam! Rozpoczynam nowy etap życia przy boku Justyny. Dziękujemy za tak liczne słowa wsparcia i serdeczności, które spływają w naszą stronę. Pozdrawiamy! - napisał.

Na jego profilu w serwisie sypią się komentarze, w większości popierające postawę mężczyzny. Ludzie gratulują mu odwagi, życzą szczęścia i powodzenia, i tylko nieliczni oburzeni nie dowierzają, jak mógł porzucić Boga dla kobiety.

Ksiądz od motocykli

Już nie ksiądz Macherzyński znany był nie tylko z tradycyjnej posługi kapłańskiej. Jak podaje wp.pl, mężczyzna bardzo lubił się ze "środowiskiem motocyklowym". Co roku rozpoczynał sezon na Śląsku (msza, parada motocyklistów, później wspólna impreza), a w Wielką Sobotę organizował "motoświęconkę" - zamiast w koszyczkach, święcił pokarm przyniesiony w kaskach.

Przeczytaj więcej
Komentarze