18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wideo jak z horroru

Wylali "TO" do Wisły. Rzeka zrobiła się czarna

Wojciech Kozicki
08.07.2019  11:08
Wisła nagle zrobiła się czarna - czy to szkodliwe zanieczyszczenie?
Wisła nagle zrobiła się czarna - czy to szkodliwe zanieczyszczenie? Fot: Facebook

Zanieczyszczenie Bałtyku to temat, który jest coraz bardziej nagłaśniany przez media. Jednak tym razem pokazano szokujące wideo, na którym widać jakie rzeczy wylewa się do Wisły. Chociaż służby uspokajają, że nie ma zagrożenia, to internauci mają podejrzenia, co trafiło do rzeki.

Wędkarze z Bierunia opublikowali w sieci szokujące nagranie jak z horroru. To jednak nie sceny z trzeciego sezonu „Stranger Things”, a brutalna polska rzeczywistość. Do rzeki wpłynął nagle „potok czarnej wody”.

Zanieczyszczenie Wisły

Autor nagrania, na którym widać rwący potok czarnej substancji, napisał, że „tak się niszczy polskie rzeki”. Jego zdaniem zanieczyszczoną wodę wypuściła Kopalnia Węgla Kamiennego Piast (KWK Piast), a służby nie reagują na zgłoszenia.

Gazeta.pl podaje, że na miejscu pojawił się przedstawiciel Bieruńskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej. Ustalono, że czarna woda była wypompowana ze zbiornika z czystą wodą i nie stanowiła żadnego zagrożenia. Internauci w komentarzach piszą jednak o wodzie z pyłem węglowym i „węglowym szlamie”. Podejrzewają również, że ekolodzy nie interesują się problemem, bo „są tam, gdzie Niemcy lepiej płacą”.

Przeczytaj więcej
Komentarze