18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Symbol bogaczy"

Witkowski żegna Staraka-Woźniaka. Poruszający tekst

26.08.2019  14:45
Witkowski i wzruszający felieton o Woźniaku-Staraku - "symbol bogaczy"
Witkowski i wzruszający felieton o Woźniaku-Staraku - "symbol bogaczy" Fot: VIPHOTO/East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER

Piotr Woźniak-Starak nie żyje, a jego ciało odnaleziono w jeziorze Kisajno na Mazurach. Pojawiły się już informacje o pogrzebie, a rodzina i znane osoby żegnają producenta filmowego. Tymczasem Michał Witkowski zdecydował się na nietypowe pożegnanie i opublikował tekst, który wstrząsnął polskim internetem.

Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku motorówki na Mazurach. Wiadomo już kiedy odbędzie się pogrzeb i gdzie spocznie milioner, a rodzina opublikowała poruszający nekrolog. Tymczasem pisarz i celebryta Michał Witkowski opublikował emocjonujący felieton.

Witkowski określił Woźniaka-Staraka jako "symbol inteligenckich i inteligentnych bogaczy". Zwrócił uwagę również na to z jak ogromną pasją produkował filmy.

To nie jest przysłowiowy hollywoodzki gruby facet z cygarem w zębach, któremu wszystko jedno, co będą produkować, byle tylko to okazało się kasowe. To producent pierwszy twórca filmu. Jest więc to człowiek, który robi dużo dobrego dla polskiej kultury, który właściwie dopiero zaczął działać i mógłby ze swoimi środkami właściwie góry przenosić w świecie filmu. Tak przy okazji zaczynał u Wajdy, przy Katyniu. Bardzo żałuję, że byliśmy tylko na „cześć” i nigdy nie wdałem się z Nim w dłuższą rozmowę – napisał Witkowski.

Witkowski zwrócił uwagę, że ludzie tacy jak Woźniak-Starak nie mogą wyzbyć się pociągu do adrenaliny, co często doprowadza do tragedii. Jego zdaniem to właśnie adrenalina jest problemem bogaczy.

Ta adrenalina bogaczy raz zakosztowana, niestety uzależnia. Myślimy: tak być nie może, bo tak być nie powinno. Nasze rozumowanie jest logiczne: nie może być tego, czego być nie może. Czego być nie powinno - uważa Michał Witkowski.

Przeczytaj więcej
Komentarze