18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

absurd na Lubelszczyźnie

Wójt zakazała picia i sprzedaży alkoholu. Bo przyjeżdża biskup

Emilia Waszczuk
18.06.2019  18:16
Wójt Hanny wydała zakaz sprzedaży alkoholu. Bo przyjeżdża biskup
Wójt Hanny wydała zakaz sprzedaży alkoholu. Bo przyjeżdża biskup Fot: KRZYSZTOF WOJDA/REPORTER

Wójt Hanny na Lubelszczyźnie wydała zakaz sprzedaży alkoholu w sobotę 29 czerwca. Powód? Impreza z udziałem biskupa.

Ostatni weekend czerwca to dla mieszkańców Hanny (powiat włodawski) gorący okres. Czekają ich bowiem ważne uroczystości i wielkie otwarcie długo wyczekiwanego Centrum Religijno-Zabytkowego.

W sobotę 29 czerwca w Hannie będzie się działo. Włodarze i prominentni goście otworzą Centrum zrzeszające szereg lubelskich zabytków sakralnych, do Hanny przyjedzie zespół Raz Dwa Trzy, mieszkańcy będą mogli podziwiać wystawę dzieł malarskich i jak przystało na Polskę, wszystko to poświęci biskup.

Zakaz alkoholizacji w Hannie

Aby jednak wszystko zagrało i by obyło się bez wpadek, zwłaszcza że prominent w sutannie zagości tego dnia ze swoim kropidłem, woda święcona ma być jedynym płynem, który w sobotę będzie lał się w Hannie strumieniami. Co to oznacza? Nic innego, jak zakaz alkoholizacji. A o tym zdecydowali właśnie radni.

Wójt Hanny Grażyna Kowalik tak przestraszyła się, że ktoś w alkoholowym upojeniu zepsuje uroczystości, że zaproponowała na ostatniej sesji rady gminy, by wprowadzić we wszystkich sklepach zakaz sprzedaży napojów wyskokowych. Radni przyklasnęli i teraz żaden mieszkaniec Hanny 29 czerwca w miejscowości procentów nie kupi - podaje Lublin112.pl.

To jednak nie wszystko. Raz, że we wszystkich sklepach sprzedaż alkoholu będzie zakazana, dwa, że zabroniono też trunków spożywania. Pić wysokoprocentowych napojów nie będzie można 29 czerwca nigdzie w pobliżu Centrum i związanych z jego otwarciem imprez.

Absurd z serialu TVP w rzeczywistości

Jak wyegzekwować przestrzeganie nowego, napisanego pod biskupa prawa? Pani wójt straszy sklepy odebraniem koncesji na alkohol. A mieszkańcy Hanny żartują, że już to gdzieś widzieli. Gdzie? W TVP. W serialu "Ranczo".

Przypomniał mi się jeden z odcinków popularnego serialu komediowego Ranczo. Tam scenarzysta wymyślił właśnie podobną sytuację z przyjazdem biskupa. W sklepie i w barze zakazano sprzedaży jakichkolwiek napojów alkoholowych a miejscowy policjant pilnował pijaczków, aby czasem nie otworzyli żadnej butelki z piwem czy winem. Jak widać po latach w naszej gminie serialowa farsa stała się rzeczywistością - napisał jeden z czytelników Lublin112.pl.

Zakaz alkoholizacji w Hannie nie potrwa jednak długo. Gdy już biskup wyświęci wszystko, co ma do wyświęcenia i miejscowość opuści, zacznie się impreza o charakterze świeckim. A wtedy - jak podaje lokalny serwis - zakaz picia i sprzedaży procentów zostanie zniesiony.

Przeczytaj więcej
Komentarze