18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wracają kontrole na granicach. Przejazd tylko w wyznaczonych miejscach

Redakcja
22.11.2018  13:56
kontrole straż graniczna
kontrole straż graniczna Fot: ROBERT STACHNIK/REPORTER

Straż Graniczna poinformowała, że od czwartku 22 listopada granice Polski będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Przywrócenie kontroli granicznej jest tymczasowe i wiąże się z organizowanym w Katowicach grudniowym szczytem klimatycznym COP24.

Oznacza to, że podróżni wjeżdżający do Polski mogą spodziewać się utrudnień i wyrywkowych kontroli na granicy z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją. Kontrole nie ominą również portów morskich i lotnisk.

Granice można przekraczać tylko w 264 wyznaczonych miejscach. To 142 punkty na granicy z Czechami, 62 ze Słowacją, 48 z Niemcami i 12 z Litwą. Pełna lista dostępna jest w załączniku do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 października 2018 roku w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej. Kontrole pograniczników potrwają do 16 grudnia 2018 roku.

To nie pierwszy raz, gdy tymczasowo przywraca się kontrole na granicy. Ostatnio kontrole odbywały się m.in. w trakcie Euro 2012 czy Światowych Dni Młodzieży.

ZOBACZ TEŻ:

  • Przemytnicy podszywają się pod łosie. Straż Graniczna wykryła podstęp
  • Ilu imigrantów zmieści się w betoniarce? Straż graniczna też nie mogła uwierzyć

logo Tu się dzieje