18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jest coraz gorzej?

Koszmar w karetce. Przywieźli pacjenta do szpitala, czekał 8 godzin

02.09.2019  20:36
Koszmar w karetce. Przywieźli pacjenta do szpitala, czekał 8 godzin
Koszmar w karetce. Przywieźli pacjenta do szpitala, czekał 8 godzin Fot: Shutterstock

Pacjent przewieziony karetką pogotowia do 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu czekał w aucie aż 8 godzin na przyjęcie. Placówka nie widzi problemu.

29 sierpnia zapisze się czarną kartą w najnowszej historii Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Aż 3 osoby, przywiezione do placówki karetkami, czekały na przyjęcie po 7-8 godzin!

Koszmar w szpitalu

W sumie tego dnia do szpitala karetkami przywieziono 48 pacjentów. Kolejnych 114 osób czekało na pomoc na SOR-ze. Szpital nie był w stanie sprawnie wszystkim pomóc.

Mieliśmy bardzo dużo pacjentów. Prawie 50 z nich przyjechało karetkami. W pewnym momencie zaczęło nam fizycznie brakować miejsc, by ich położyć

- tłumaczy TVN rzeczniczka placówki, Marzena Kasperska.

Na szczęście żadnemu z "przeczekujących" pacjentów nic złego się nie stało - ich stan był niegroźny.

Pacjent, który czekał osiem godzin, był w tym czasie trzykrotnie badany przez specjalistów. Badał go chirurg, internista i neurolog. On tak naprawdę nie czekał na pomoc medyczną, ale na wolne łóżko

- zapewnia Kasperska.

Choć szpital utrzymuje, że nic złego się nie stało, wojewoda dolnośląski zażądał od placówki i pogotowia wyjaśnień. Pogotowie zapewnia, że to, co wydarzyło się 29 sierpnia, to jedynie incydent.

Przeczytaj więcej
Komentarze