18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Policjant pedofil skazany. "Pytał, czy się masturbuję, czy jestem dziewicą"

Redakcja
28.12.2018  14:55
policjant pedofil skazany Wrocław
policjant pedofil skazany Wrocław Fot: Shutterstock

Niemiecki policjant, Mike S., został zatrzymany przez policjantów z Wrocławia i stanął przed polskim sądem. Tłumaczył, iż myślał, że umawia się z 18-latką.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyków wydał w piątek 28 grudnia wyrok w sprawie niemieckiego policjanta Mike. S. Mężczyzna próbował umówić się na seks z 13-letnią dziewczynką. Nie zdawał sobie sprawy, że na czacie rozmawia z "łowcą pedofilów".

ZOBACZ:  Niemiecki policjant chciał się umówić z 14-latką z Polski. Oferował pieniądze za seks

Policjant pedofil z Niemiec szukał ofiar w Polsce

W styczniu 2016 roku w internecie pojawiły się ogłoszenia matrymonialne 45-letniego mężczyzny z Niemiec. Mike S. szukał na dolnym śląsku, a także w Katowicach i Krakowie partnerki, tyle tylko, że interesowały go wyłącznie osoby niepełnoletnie.

Na jedno z ogłoszeń mężczyzny zdecydował się odpowiedzieć znany "łowca pedofilów" z Wrocławia, Krzysztof Dymkowski. Na czacie podał się za 14-latkę. Niemiec złapał przynętę i nawet zaproponował "dziewczynce" pieniądze za seks.

Dymkowski zawiadomił polską i niemiecką policję, a wtedy podejrzany Niemiec zniknął - podaje wroclaw.wyborcza.pl. Mężczyzna najprawdopodobniej zobaczył swoje zdjęcie w mailu i wystraszony się wycofał.

Pedofil nie zniknął jednak z sieci, więc Dymkowski kontynuował swoje śledztwo. Do kontaktu z Niemcem namówił koleżankę, Joannę M., która w rozmowie z policjantem podała się za 13-letnią dziewczynkę.

W mailach proponował mi seks bez gumki. Pytał, czy się masturbuję, czy jestem dziewicą. Opisywał, jak to będzie wyglądało. Obiecywał, że nie będzie tego robił do końca, żebym nie zaszła w ciążę - zeznawała później w sądzie.

Kobieta ostatecznie umówiła się z mężczyzną. Do spotkania miało dojść 5 marca we Wrocławiu, jednak zamiast 13-letniej dziewczynki, na pedofila na miejscu czekała policja.

ZOBACZ: Kurator sądowy przez 16 lat gwałcił dzieci krewnych. Jest wyrok w sprawie pedofila

Policjant pedofil przed sądem we Wrocławiu. Tłumaczył, że umawiał się z osobą pełnoletnią

Wyrok w sprawie policjanta wydała sędzia Izabela Krupa. W zeznaniach mężczyzna zapewniał, że cały czas był przekonany, że umawia się z 18-latką. Swoją "pomyłkę" argumentował słabym wzrokiem - miał źle odczytać liczbę 13 - oraz sposobem pisania rozmówcy. Twierdził też, że w rozmowie telefonicznej wyraźnie rozpoznał i utwierdził się w przekonaniu, że ma kontakt z dorosłą kobietą.

Sędzia nie zawierzyła zeznaniom oskarżonego i skazała go na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Mężczyzna ma też zakaz zbliżania się do dzieci (z wyjątkiem rodziny) na odległość mniejszą niż 20 metrów. Poniesie także koszty sądowe.

Mike S. dalej pracuje w policji

Wyrok nie jest prawomocny, a mężczyzna nadal pracuje jako policjant. Jego przełożony stwierdził, że nie może w tej chwili zdecydować o jego zawodowej przyszłości, bo nie jest prawnikiem. Funkcjonariusz został jedynie przeniesiony do innej placówki.

ZOBACZ TEŻ:  

Przeczytaj więcej
Komentarze