18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duszpasterstwo

Wstrząsające nagranie z rekolekcji. Pobił kobietę na ołtarzu [WIDEO]

28.03.2023  15:14
Rekolekcje w Toruniu - kobieta rozebrana i pobita na oczach dzieci [WIDEO]
Rekolekcje w Toruniu - kobieta rozebrana i pobita na oczach dzieci [WIDEO] Fot: Facebook

W Toruniu przeprowadzono rekolekcje, w ramach których wystąpiła grupa ELO. Ich przedstawienie polegało na zwyzywaniu i pobiciu kobiety na oczach dzieci. Wszystko odbyło się w kościele. Nagranie z tego wydarzenia trafiło do sieci i zawiadomiona o nim zostanie prokuratura.

Do sieci trafiło nagranie z rekolekcji w Toruniu. Widać na nim, jak kobieta jest rozbierana przez mężczyznę, a następnie bita i lżona. Wszystko odbyło się w kościele i na oczach dzieci.

Dzieci oglądały bicie i poniżanie młodej dziewczyny, której mężczyzna zakładał obrożę i prowadzał po kościele na smyczy

- napisał na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Ośrodek poinformował także, że zawiadomi prokuraturę o popełnieniu przestępstwa. Do zdarzenia doszło w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Toruniu.

Jesteś moim kundlem”

Mężczyzna, który znęcał się nad kobietą w ramach przedstawienia miał dotkliwie ją wyzywać i traktować jak zwierzę.

Zamknij ryj, szmato! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem. Nie jesteś już człowiekiem. Zamknij ryj!

- krzyczał mężczyzna.

Nagranie trafiło na Twittera z komentarzem: „Rekolekcje w zwykłym polskim kościele. Zastanówcie się czy warto puszczać dzieci na religię, żeby babci było miło”. Sprawę natomiast nagłośnił portal tylkotorun.pl, który ustalił, że te rekolekcje zorganizował Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej, a udział w nich brali uczniowie toruńskich szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie twierdzą, że obecni na sali katecheci nie podjęli próby przerwania przedstawiania. Natomiast dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Toruńskiej, ks. Mariusz Piotr, wytłumaczył, że grupa ELO, która prowadziła rekolekcje, jest spoza diecezji.

Grupa ELO prowadziła już kilka podobnych rekolekcji. Jeśli zaś chodzi o tę scenę, to jest mi przykro, bo trochę poniosły ich emocje i prawdą jest, że były wśród uczestników osoby niepełnoletnie. Dlatego zostaną w tej sprawie wystosowane przeprosiny

- mówił Piotr dla portalu tylkotorun.pl.

Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. „Polski kodeks karny zakazuje pokazywania dzieciom scen z użyciem przemocy, zwłaszcza nacechowanych elementami przemocy seksualnej. Dlatego w dniu jutrzejszym przygotujemy w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa”, napisał Ośrodek na Facebooku.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także