18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziewczynka została ciężko okaleczona

Wstrząsający wypadek. 7-latka straciła rękę przy rozładunku zboża

Malwina Kossela
26.07.2019  14:52
Wstrząsający wypadek. 7-latka straciła rękę przy rozładunku zboża
Wstrząsający wypadek. 7-latka straciła rękę przy rozładunku zboża Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER

Tragedie zdarzają się wszędzie, a najłatwiej o nie tam, gdzie są dzieci i ciężki sprzęt. 7-latka z województwa kujawsko-pomorskiego straciła rękę przy rozładunku zboża. 

7-letnią dziewczynkę z powiatu grudziądzkiego spotkała straszliwa tragedia. W trakcie rozładunku zboża mała weszła na przyczepę rolniczą i niespodziewanie włożyła rękę w podajnik do zboża. To zapoczątkowało dramat.

Tragedia przy pracy w polu

Wiadomo już, że dziecko było na miejscu zdarzenia bo pracowali tam jej rodzice, którzy wykonywali prace rolnicze. Maszyna zupełnie zmiażdżyła rękę dziecka i kończyna musiała zostać amputowana. 

Po uwolnieniu ręki, dziewczynka została zabrana przez ZRM do szpitala – mówili strażacy w rozmowie z SE. 

W tym momencie dziewczynka wciąż pozostaje objęta opieką medyczną. Sprawą zajęła się policja i prokurator.

Będziemy prowadzić czynności w kierunku ustalenia, czy doszło do narażenia dziecka na utratę zdrowia. Rodziców przebadano na obecność alkoholu. Byli trzeźwi - poinformował pracujący na miejscu asp. szt. Jeleniewski.

Służby apelują o zachowanie ostrożności podczas pracy z maszynami rolniczymi, jeśli w okolicy przebywają dzieci. Odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo w takiej sytuacji w stu procentach spoczywa na osobach dorosłych. 

Przeczytaj więcej
Komentarze